Rusztowania – nowe czy używane?

rusztowania

Spis treści

rusztowania

Na rynku popularnością cieszą się zarówno nowe, jak i używane rusztowania. Dzięki nowoczesnej technologii ich produkcji można korzystać z nich wielokrotnie, bez żadnego uszczerbku na ich jakości. Niezwykła ich wytrzymałość wynika także z zastosowania lekkich i wytrzymałych stopów różnych surowców. Które z nich więc wybrać? Podpowiadamy.

Czy warto inwestować w nowe rusztowania?

Nowe rusztowania w Sosnowcu to rozwiązanie, które sprawdzi się zwłaszcza w przypadku dużych firm budowlanych. Pewną wadą jest jednak spory koszt inwestycji. Należy zauważyć, że w przypadku dobrze prosperujących przedsiębiorstw budowlanych może się on bardzo szybko zwrócić. Wśród nowych rusztowań można swobodnie wybierać z innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Popularnością cieszą się między innymi lekkie modułowe konstrukcje oraz te wyposażone w segmentowe elementy jezdne.

Inwestycja w nowe rusztowania ma sens, jeśli dysponujemy odpowiednią przestrzenią do ich właściwego przechowywania. W pomieszczeniu muszą być stworzone odpowiednie warunki, a same elementy konstrukcyjne trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed działaniem wilgoci i innych czynników zewnętrznych.

Dlaczego używane rusztowania to dobry wybór?

Używane rusztowania Zabrze to dobry wybór zwłaszcza dla małych firm. Głównie tych, które dopiero rozpoczynają swoją działalność i starają się ograniczyć koszty zakupu niezbędnego wyposażenia do pracy. Na rynku znajdziemy wiele firm, które specjalizują się w wypożyczeniach rusztowań. Dlatego bez większego trudu można znaleźć wiele konkurencyjnych cenowo ofert dopasowanych do bardzo specyficznych potrzeb przedsiębiorcy.

Z rusztowań używanych często korzystają także osoby prywatne. Potrzebują  pewnych rozwiązań i nie chcą inwestować pieniędzy w produkt przydatny tylko i wyłącznie na czas jednorazowego remontu. Istotną zaletą używanych rusztowań jest przede wszystkim ich niska cena. Cechują się tą samą funkcjonalnością i bezpieczeństwem użytkowania jak te nowe. Dlatego zazwyczaj po prostu nie ma sensu przepłacać.

Powiązane artykuły