Regeneracja dwumasy – na czym polega?

Spis treści

Na pewno każdy kierowca wie lub też przekona się o tym, że dwumasa bywa kłopotliwa i może płatać figle. Wówczas konieczna jest jej naprawa. Warto jednak wiedzieć, że jest coś takiego jak regeneracja kół dwumasowych. Na czym ona polega? Warto to sprawdzić. 

Regeneracja koła dwumasowego – co o niej należy wiedzieć?

Na pewno regeneracja dwumasy jest bardzo popularna w warsztatach samochodowych. Od razu należy zaznaczyć, że nie każdy warsztat takową usługę ma w swojej ofercie. Warto rozeznać się w tym temacie i sprawdzić, gdzie takowe naprawy wykonują.

Warunkiem przeprowadzenia regeneracji dwumasowego koła w specjalistycznym miejscu jest dostarczenie podzespołu zdemontowanego. Ile trwa taki proces naprawczy? Jednoznacznie nie można tego określić. W niektórych przypadkach wystarcza pół godziny, a w innych przypadkach jest to dobrych kilka godzin. Podczas takiej regeneracji wymienia się wszelkie elementy uszkodzone w środku koła.

Jak przeprowadzana jest naprawa koła dwumasowego?

Serwis Regro, który oferuje profesjonalne usługi z zakresu regeneracji koła dwumasowego, musi koło poddać toczeniu. Następnie dochodzi do szlifowania ciernych powierzchni, aby się tylko pozbyć wszelakich nierówności, które to powstały poprzez pracę sprzęgła, a dokładnie jego tarczy. Ostatni etap to wyważenie koła dwumasowego. Regeneracja koła dwumasowego zawsze musi się zakończyć wyważeniem. Nie ma innej możliwości.

Nie można także zapomnieć o wymianie wewnętrznych części. Jest to przecież mechanizm, który stanowi działanie kola zamachowego. Warto o wszystko dopytać bezpośrednio w serwisie. Na pewno zostaną przekazane informacje, o których nikt wcześniej nie słyszał.

Jak widać na powyższym obrazku, sama naprawa kola dwumasowego nie jest wcale taka prosta. Czasami trudno jest nawet powtórzyć, co podczas regeneracji jest przeprowadzane i wymieniane, a co dopiero dokonać poszczególne części. Przed oddaniem samochodu, warto poczytać nieco więcej na temat regeneracji koła dwumasowego.

 

Powiązane artykuły