Przeziębienie u dziecka? Działaj!

Przeziębienie u dziecka? Trzeba działać jak najszybciej, żeby nie dopuścić do rozwoju choroby

Spis treści

Przeziębienie u dziecka? Trzeba działać jak najszybciej, żeby nie dopuścić do rozwoju choroby

Powiedzenie o kwietniu, który plecie i przeplata, trochę zimy, trochę lata chyba dawno nie było tak prawdziwe, jak w tym roku. Słońce, deszcz, śnieg, temperatury wahające się od -2 do +20… Po dość ciężkiej zimie – mierzymy się z nie mniej ciężką wiosną. Nic więc dziwnego, że większość z nas kicha, prycha i choruje. Przeziębienie u dziecka najlepiej zwalczyć w zarodku. Jak się do tego zabrać? Co na przeziębienia dla dziecka? 

Po pierwsze – rozgrzewamy

Gorąca kąpiel, ciepła piżama, koc i herbata z sokiem malinowym - to obowiązkowy zestaw startowy w walce z przeziębieniemGdy zauważymy pierwsze symptomy przeziębienia u naszego dziecka, taki jak: katar, lekkie zaczerwienienie gardła, ogólne zmęczenie i stan podgorączkowy – zacznijmy działać. Gorąca kąpiel, energiczne wycieranie ręcznikiem, ciepła bawełniana lub flanelowa piżama, a następnie eksmisja pod koc lub kołdrę. o niezawodny pakiet startowy, który pozwoli skutecznie rozgrzać mały organizm i zagrzać go do walki z przeziębieniem. Do picia zaserwujmy dziecku herbatę z dodatkiem soku malinowego lub miodu oraz cytryny. Na pomoc wezwijmy również rozgrzewające posiłki, czyli… zróbmy tradycyjny rosół, którego działanie przeciwzapalne potwierdzili naukowcy.

Po drugie – inhalacje

Domowe inhalacje nad tradycyjną miską i pod tradycyjnym ręcznikiem lub te przeprowadzone z użyciem nowoczesnego nebulizatora to drugi obowiązkowy punkt antyprzeziębieniowego programu. Przeziębienie u dziecka to przede wszystkim męczący je katar oraz podrażnione gardło. Inhalacje z użyciem soli kuchennej pozwolą rozrzedzić wydzielinę w drogach oddechowych, ułatwią jej usunięcie oraz zadziałają antyspetycznie.

Po trzecie – syropy

Syrop z cebuli i czosnku to jedne z najpopularniejszych domowych sposobów na przeziębienie. Kto pamięta ten wyrazisty smak i zapach?Piliśmy jako dziecko syrop z cebuli, czosnku i miodu? Jeśli tak – z pewnością pamiętamy ten smak! Zaserwujmy te cebulowo-czosnkowe wspomnienia naszemu dzieciom. Przeziębienie u dzieci nie zawsze wymaga sięgania od razu po leki z apteki – można na początek wypróbować właśnie medykamentów domowej produkcji, przyrządzonych według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Jeśli jednak na sam widok aromatycznej mikstury nasze dziecko robi się jakby bardziej chore i mniej skore do współpracy – wybierzmy sprawdzony syrop na przeziębienie z apteki. Najlepiej wybrać produkt, który nie tylko pomoże w zwalczaniu objawów przeziębienia, ale też zadba o wzmocnienie odporności malucha.

Powiązane artykuły