Przeprowadzka – jak to łatwo powiedzieć … czyli cztery dobre powody, by zmienić miejsce zamieszkania

Spis treści

Przeprowadzka to jeden z tych elementów naszego życia, który potrafi zaserwować nam solidną porcję stresu i nerwów. Dlatego zanim ostatecznie podejmiesz decyzję o zmianie zamieszkania, zobacz czy to faktycznie dobra decyzja.

Przeprowadzam się bo… chcę spróbować czegoś nowego

W teorii brzmi nieźle. Warto czasem zmienić klimat, ludzi i poszukać dla siebie całkiem nowego miejsca. Aby jednak Twoja przeprowadzka miała sens zobacz, czy miejsce w które się udajesz zapewni Ci spokojny byt.

Przeprowadzam się dla miłości mojego życia

Piękne i takie romantyczne, ale … sprawdzi się jedynie pod warunkiem, że jesteście w poważnym związku i planujecie wspólną przyszłość. W przeciwnym wypadku zbyt wiele ryzykujesz stawiając wszystko na jedną kartę.

Przeprowadzam się ze względu na podwyżkę

Pieniądze to zawsze doskonały argument do podjęcia ważnych życiowych decyzji. Oczywiście wizja wyższej pensji to bez dwóch zdań silna motywacja, ale … najpierw sprawdź, jakie poniesiesz przy tym dodatkowe koszta. Jeśli szef zadba o to byś miał gdzie mieszkać, to takie rozwiązanie jest w porządku. Ale jeżeli musisz się o to samodzielnie starać lub co gorsza dojeżdżać codziennie do pracy, to lepiej odpuść.

Przeprowadzam się bo w moim mieście nie ma perspektyw

To świetny argument, ale zanim się spakujesz i kupisz bilet sprawdź czy rzeczywiście tam, gdzie się wybierasz znajdziesz bez trudu pracę. Policz, czy Twoje rezerwy finansowe pozwolą Ci przetrwać tam bez problemu przez co najmniej miesiąc. Sprawdź też na wszelki wypadek czy w mieście, do którego się chcesz przenieść życie nie przerasta Twoich finansowych możliwości.

Powiązane artykuły