Przepis na urlop doskonały

Spis treści

Właśnie wchodzimy we wzmożony okres urlopowy i choć może się to wydawać dziwne, nie wszyscy potrafią skorzystać z tego czasu we właściwy sposób. Oto prosty przepis na naprawdę udany urlop.

Podstawa to odpowiednia długość urlopu

Specjaliści twierdzą, że abyśmy wypoczęli w czasie urlopu potrzebujemy co najmniej tygodnia, a najlepiej dwóch. Zwłaszcza, że pierwsze trzy dni nasz organizm będzie wykorzystywał w celu aklimatyzacji do nowych warunków.

Po drugie – efektywnie wykorzystajmy czas wolny

Przez pierwsze trzy dni pozwólmy sobie na słodkie lenistwo, ale odetnijmy się od spraw służbowych czy myśli o obowiązkach, jakie na nas czekają po powrocie. Gdy już złapiemy oddech starajmy się rozplanować czas między przyjemności dające nam relaks, jak przeglądanie internetu czy czytanie, a takie, które pozwolą nam chociażby poznać najbliższą okolicę.

Po trzecie – unikajmy samych pijanych dni

Chociaż niektórym wydaje się niemożliwym spędzenie urlopu i zrelaksowanie bez ukochanego piwa czy innych alkoholi, to i w czasie urlopu warto zachować tu pewien

umiar. Dlaczego? Ponieważ dużo trudniej będzie nam wrócić do codzienności, gdy wyuczymy się takie właśnie sposobu radzenia sobie ze stresem.

Po czwarte – starajmy się więcej ruszać

Jeśli nawet nie jesteśmy zwolennikami aktywnego relaksu, to spróbujmy jak to jest. Tym bardziej, że to właśnie ruch jest naszym największym sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o rozładowanie stresu, ale i uodpornienie na niego. Ponadto aktywność fizyczna sprzyja też kondycji naszego mózgu, a po powrocie do pracy nic nie będzie nam bardziej potrzebne niż sprawne, wypoczęte szare komórki.

*** Na koniec jeszcze jedna ważna uwaga. Starajmy się wrócić z urlopu na co najmniej kilka dni przed pójściem do pracy. Natychmiastowe rzucenie się w wir obowiązków, nie jest najlepszą strategią. Wypoczęty organizm też potrzebuje czasu na przystosowanie się do nowych warunków.

Powiązane artykuły