Prywatny akademik – czy to się opłaca?

Prywatny akademik to wciąż nowość na polskim rynku nieruchomości. Jak twierdzą specjaliści, zainteresowanych powinno przybywać. Takie prywatne akademiki oferuje m.in. Łódź, która zasłynęła, jako jedno z pierwszych miast dających studentom takie rozwiązanie. Czym się różnią prywatne akademiki od tradycyjnych? Czy to się opłaca i komu?

Czym są prywatne akademiki?

Prywatnym akademikom bliżej do luksusowych hoteli dla młodych niż do zwykłych studenckich pokoi.

To nowoczesne obiekty, które są w stanie pomieścić kilkaset osób. Jedne oferują wyłącznie pokoje jednoosobowe, inne dają możliwość zamieszkania ze współlokatorem. W budynkach znajdują się jednak nie tylko wygodne, w pełni umeblowane pokoje z osobnymi łazienkami i w pełni funkcjonalnymi kuchniami. Prywatne akademiki w Łodzi to także dodatkowe udogodnienia. Ich mieszkańcy mają na miejscu: siłownię, sale multimedialne, specjalną salę do wspólnej nauki, punkt ksero. Administratorzy budynku zatroszczyli się również o bezpieczną rozrywkę dla mieszkańców, którzy mogą czas wolny spędzać w klubie studenckim. Ponadto każdy mieszkaniec otrzymuje własną kartę magnetyczną służącą za klucz. Dostęp do wszystkich tych atrakcji jest wliczony w cenę czynszu. Niestety o ile tradycyjny akademik w Łodzi to dość przyjazne dla studenckiej kieszeni ceny, o tyle czynsz w prywatnym obiekcie oznacza sumy zaczynające się od 1200zł/miesięcznie.

Prywatny akademik – czy warto się interesować tą opcją?

Jeśli zależy nam na komforcie i niczym nie zakłóconym spokoju, to prywatny akademik jest opcją, która będzie dla nas idealna.

Chociaż prywatny akademik w Łodzi wydaje się ogromnym wydatkiem, warto przemyśleć kwestię zamieszkania w nim. Jakie są zalety tego rozwiązania? Przede wszystkim obiekty te znajdują się w atrakcyjnej lokalizacji. Chodzi o to, aby zamieszkujący w nim studenci, nie musieli tracić czasu na dojazdy na uczelnie, ale i mogli swobodnie korzystać z największych atrakcji miasta. Po drugie – takie miejsca pomagają skupić się na nauce. Służą temu celowi tzw. pokoje cichej nauki. Można z nich korzystać oddzielnie lub grupowo. Nie bez znaczenia jest również bezproblemowy dostęp do wszelkich wygód. I co bardzo istotne: prywatne akademiki, jakie ma w swojej ofercie Łódź, są też w pełni przystosowane pod szczególne potrzeby studentów niepełnosprawnych. Więcej informacji o tym, jak wyglądają takie akademiki, znajdziecie TUTAJ.

Taki prywatny akademik w Łodzi to świetny wstęp do dorosłego i w pełni samodzielnego życia. Studenci funkcjonują w nim bez większych ograniczeń. Mogą zarządzać swoim czasem w dowolny sposób. Zostają jednocześnie zmuszeni do większej odpowiedzialności za swoje wybory, ale i do płacenia za luksus i wygodę.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *