Prywatny akademik – czy to się opłaca?

Spis treści

Prywatny akademik to wciąż nowość na polskim rynku nieruchomości. Jak twierdzą specjaliści, zainteresowanych powinno przybywać. Takie prywatne akademiki oferuje m.in. Łódź, która zasłynęła, jako jedno z pierwszych miast dających studentom takie rozwiązanie. Czym się różnią prywatne akademiki od tradycyjnych? Czy to się opłaca i komu?

Czym są prywatne akademiki?

Prywatnym akademikom bliżej do luksusowych hoteli dla młodych niż do zwykłych studenckich pokoi.

To nowoczesne obiekty, które są w stanie pomieścić kilkaset osób. Jedne oferują wyłącznie pokoje jednoosobowe, inne dają możliwość zamieszkania ze współlokatorem. W budynkach znajdują się jednak nie tylko wygodne, w pełni umeblowane pokoje z osobnymi łazienkami i w pełni funkcjonalnymi kuchniami. Prywatne akademiki w Łodzi to także dodatkowe udogodnienia. Ich mieszkańcy mają na miejscu: siłownię, sale multimedialne, specjalną salę do wspólnej nauki, punkt ksero. Administratorzy budynku zatroszczyli się również o bezpieczną rozrywkę dla mieszkańców, którzy mogą czas wolny spędzać w klubie studenckim. Ponadto każdy mieszkaniec otrzymuje własną kartę magnetyczną służącą za klucz. Dostęp do wszystkich tych atrakcji jest wliczony w cenę czynszu. Niestety o ile tradycyjny akademik w Łodzi to dość przyjazne dla studenckiej kieszeni ceny, o tyle czynsz w prywatnym obiekcie oznacza sumy zaczynające się od 1200zł/miesięcznie.

Prywatny akademik – czy warto się interesować tą opcją?

Jeśli zależy nam na komforcie i niczym nie zakłóconym spokoju, to prywatny akademik jest opcją, która będzie dla nas idealna.

Chociaż prywatny akademik w Łodzi wydaje się ogromnym wydatkiem, warto przemyśleć kwestię zamieszkania w nim. Jakie są zalety tego rozwiązania? Przede wszystkim obiekty te znajdują się w atrakcyjnej lokalizacji. Chodzi o to, aby zamieszkujący w nim studenci, nie musieli tracić czasu na dojazdy na uczelnie, ale i mogli swobodnie korzystać z największych atrakcji miasta. Po drugie – takie miejsca pomagają skupić się na nauce. Służą temu celowi tzw. pokoje cichej nauki. Można z nich korzystać oddzielnie lub grupowo. Nie bez znaczenia jest również bezproblemowy dostęp do wszelkich wygód. I co bardzo istotne: prywatne akademiki, jakie ma w swojej ofercie Łódź, są też w pełni przystosowane pod szczególne potrzeby studentów niepełnosprawnych. Więcej informacji o tym, jak wyglądają takie akademiki, znajdziecie TUTAJ.

Taki prywatny akademik w Łodzi to świetny wstęp do dorosłego i w pełni samodzielnego życia. Studenci funkcjonują w nim bez większych ograniczeń. Mogą zarządzać swoim czasem w dowolny sposób. Zostają jednocześnie zmuszeni do większej odpowiedzialności za swoje wybory, ale i do płacenia za luksus i wygodę.

Powiązane artykuły