Praktyczne pudełka denko-wieczko – kiedy warto je wybrać?

Spis treści

Szeroka gama pudełek kartonowych powoduje, że można bez problemów dobrać je do wielu produktów. Kiedy warto zdecydować się na pudełka denko-wieczko?

Czym są pudełka denko-wieczko?

Pudełka kartonowe określane jako pudełka denko-wieczko, czyli w skrócie W+D, są rodzajem pudełek, które składają się z dwóch elementów. Spodnią część pudełka tworzy jego denko, natomiast wierzchnią wieczko.

Dzięki temu, że denko i wieczko w pudełkach tego typu dopasowane są do siebie, można je łatwo otwierać i zamykać.

Do dyspozycji są gotowe pudełka, ale również można zlecić wykonanie ich na zamówienie, aby odpowiadały one potrzebom zamawiającego w pełni.

Producenci materiałów opakowaniowych z kartonu i tektury mogą zaprezentować klientom pudełka denko-wieczko w wielu wariantach do wyboru, dlatego można dopasować je indywidualnie do konkretnego przeznaczenia.

Kiedy warto wybrać pudełka denko-wieczko?

Ze względu na swoją formę pudełka denko-wieczko mają szerokie zastosowanie. Często wybierane są one wtedy, gdy konieczne jest skuteczne, ale również dekoracyjne zapakowanie produktów.

Najczęściej pudełka denko-wieczko wybierane są jako pudełka na produkty wyższej klasy, na przykład na biżuterię, elektronikę, kosmetyki, galanterię skórzaną. Również często wybierane są one jako pudełka prezentowe albo pudełka reklamowe.

Różne wielkości pudełek powodują, że mogą być one wykorzystane zarówno do mniejszych przedmiotów, jak i do tych większych. Zastosowanie w nich wypełnień zapewnia dodatkową ochronę i pomaga w estetycznym zaprezentowaniu produktów.

Metody wykańczania pudełek denko-wieczko

Producenci oferujący pudełka denko-wieczko mogą zaoferować je w wielu ciekawych wariantach do wyboru, dopasowując ich wygląd specjalnie do potrzeb klientów.

Pudełka mogą być wykończone za pomocą różnego rodzaju uszlachetnień, na przykład mogą być one pokryte foliami matowymi, błyszczącymi, foliami typu soft touch, które mają satynowe wykończenie.

Z zewnątrz i od środka pudełka denko-wieczko mogą być wykończone nadrukami wykonanymi na indywidualne zamówienie klientów, na przykład z wykorzystaniem druku offsetowego albo sitodruku.

Pudełka denko-wieczko – gdzie je zamówić?

Obecnie pudełka denko-wieczko realizuje wiele firm, które realizują je na indywidualne zamówienie klientów według dostarczonego projektu.

Zamówienia na pudełka mogą być składane również przez internet. Na stronach producentów można znaleźć formularze do wykonania wyceny opakowań, a po przekazaniu do firmy projektu można zamówić go bez konieczności osobistego udawania się do drukarni.

Powiązane artykuły