Polujemy na meble ogrodowe na wyprzedażach!

Technorattanowy zestaw mebli posłuży nam długie lata - za taki komplet warto zapłacić więcej!

Spis treści

Technorattanowy zestaw mebli posłuży nam długie lata - za taki komplet warto zapłacić więcej!

Sezon spotkań na świeżym powietrzu powoli dobiega końca. Zamiast jednak płakać nad rozlanym mlekiem – zacznijmy planować już ten kolejny. Przecież za kilka miesięcy znów wszystko się zazieleni, a słońce będzie nas rozpieszczać swoimi promieniami dłużej niż do 19, znów będziemy siedzieć ze znajomymi i rodziną na tarasie, balkonie lub ogrodzie… O właśnie! Będziemy siedzieć! Na czym? Wrzesień to idealny miesiąc, by upolować rewelacyjne meble ogrodowe w jeszcze bardziej rewelacyjnych cenach. Ruszamy na wyprzedaże! 

Przeanalizujmy ofertę

Drewno to materiał tradycyjny i uniwersalny, odpowiednio pielęgnowany i konserwowany będzie cieszył oko przez wiele sezonówMeble ogrodowe sprzedawane są najczęściej w zestawach, choć można oczywiście znaleźć również pojedyncze krzesła, fotele, leżaki, czy stoły. Musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie: czego potrzebujemy? Jeżeli lubimy jeść na świeżym powietrzu – wybierzmy duży stół i standardowej wysokości krzesła. Jeśli preferujemy odpoczynek z książką i kawą – zdecydujmy się na komplet zawierających wygodne meble do siedzenia i funkcjonalny stolik kawowy.

Postawmy na jakość

Meble ogrodowe dostępne są nie tylko w różnych kolorach, kształtach i zestawach – są przede wszystkim zrobione z różnych materiałów i to ten właśnie aspekt powinniśmy szczególnie przeanalizować. Do najchętniej kupowanych mebli należą zwykłe meble plastikowe, meble drewniane oraz te zrobione z rattanu lub technorattanu. Najtańszy jest oczywiście zwykły plastik, który jednak będzie do wymiany po jednym, maksymalnie dwóch sezonach. Meble drewniane, przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji – posłużą nam długie lata. Rattan z kolei to uroczy i naturalny materiał (pędy pnących palm rotangowych rosnących w lasach tropikalnych), który jednak pod wpływem działania różnych warunków atmosferycznych będzie tracił swoje walory estetyczne. Nowoczesną alternatywą tego ostatniego jest technorattan, który prezentuje się równie elegancko, ale odznacza się zdecydowanie wyższą trwałością, a meble i różnego rodzaju funkcjonalne akcesoria (np. donice, czy skrzynie) nie wymagają zabezpieczenia ich na okres jesienno-zimowym.

Stylowe meble ogrodowe

Meble z drewna można poddawać łatwym metamorfozom - wystarczy szlifierka i lakierobejcaWybierając meble do ogrodu, na taras lub balkon – zwróćmy uwagę, by pasowały do tego, co już mamy. Ważny jest zarówno kolor mebli, jak i ich kształt i styl. Obłe lub okrągłe fotele i sofy będą pasowały do ogrodów tradycyjnych, z owalnymi rabatkami pełnymi kolorowych kwiatów. Na tarasie nowoczesnego domu, do którego przylega nowoczesny ogród lepiej wybrać meble kanciaste i proste. Drewno i rattan to materiały uniwersalne, które świetnie skomponują się z otoczeniem.

Gotowi? Ruszamy na wyprzedaże mebli ogrodowych! Może uda nam się upolować również jakąś doniczkę?

Powiązane artykuły