Pokonaj stres, pozytywnie!

Gdy przygniata nas nadmiar obowiązków - czujemy się przemęczeni i zestresowani, czas odpocząć!

Spis treści

Gdy przygniata nas nadmiar obowiązków - czujemy się przemęczeni i zestresowani, czas odpocząć!Kula ziemska kręci się w ciąż w swoim tempie i tylko my biegamy po jej powierzchni coraz szybciej. Nasze życie to wieczny pośpiech: z domu do szkoły, ze szkoły do pracy, z pracy po dzieci, z dziećmi na zakupy, z zakupów do domu… Ulegamy coraz częściej presji i poddajemy się kreowanym przez media wzorcom, że wszystko w naszym życiu powinno być perfekcyjne i my sami również powinniśmy być bez zarzutu. Zamiast usiąść i porozmawiać z bliskimi – szorujemy małą szczoteczką fugi w łazience, bo przecież muszą być perfekcyjnie (a jakże!) białe, gotujemy zdrowy obiad odważając z precyzją aptekarza kolejne fit (oczywiście!) składniki… Wieczorem, zamiast przytulić się do partnera i po prostu odpocząć –  dopinamy grafik na dzień następny. Efekt? Stres i problemy ze snem!

Wyhamuj!

Warto znaleźć chwilę na bliskość, która koi nerwySą oczywiście wśród nas ludzie, którzy świetnie funkcjonują w takim stanie ciągłej gotowości do robienia czegoś, wiecznie czymś zajęci i organizujący sobie każdą wolną minutę, nie lubiący stanu „nic nie robienia”. Ale to wyjątki. Większości z nas potrzebna jest: z jednej strony – taka chwila tylko dla siebie, w której nikt niczego nie będzie od nas chciał, a z drugiej – bliskość kochanych osób, które wesprą samą swoją obecnością, wysłuchają, doradzą. Każdemu (bez wyjątków!) potrzebna jest zdrowa porcja snu.

Odetchnij!

Suplement diety pomoże łagodnie ukoić nerwy i zdrowo się wyspaćCo robić, gdy stres już nas dopadnie i zawładnie naszymi myślami, zakłócając codzienny rytm dobowy, nie pozwalając się wyspać? W trybie natychmiastowym wprowadzamy Do swojego życia domowe techniki relaksacyjne! Przytulamy się do bliskich, rozmawiamy o swoich problemach (to naprawdę działa!), fundujemy sobie drobne przyjemności i cieszymy się drobiazgami (choćby kubkiem gorącej czekolady). Wprowadzamy do swojego życia regularną aktywność fizyczną – wystarczy codziennie wybrać się na zwykły spacer, by dotlenić mózg i poczuć się lepiej. Przyglądamy się swojej diecie i sprawdzamy, czy nie brakuje w niej jakiś witamin lub minerałów. Możemy również wspomóc się suplementem, ale tylko takimi z naturalnych składników, które działają łagodnie i nie uzależniają. Wypróbujmy np. Positivum – ziołowy lek na uspokojenie, zawierający wyciągi z ziela melisy, szyszek chmielu oraz krokusa.

Powiązane artykuły