Pojemniki do segregacji śmieci – liczba, rodzaje, gdzie je przechowywać?

segregacja

Spis treści

segregacjaSegregowanie śmieci jest korzystne dla natury, lecz może być kłopotliwe. W jaki sposób ułatwić sobie to zadanie? Poznaj porady, które będą wtedy bardzo pomocne!

Śmieci segregowane – ile koszów potrzeba?

Do segregowania śmieci konieczne jest zastosowanie kilku oddzielnych koszów albo zastosowani paru worków, co pozwala na ich odpowiednie rozdzielenie.

Obecnie wyróżnia się cztery główne rodzaje śmieci segregowanych:

  • Tworzywa sztuczne i metale – najczęściej umieszczane w pojemnikach lub workach w kolorze żółtym,
  • Papier – przeznaczony do pojemników i worków w kolorze niebieskim,
  • Szkło – umieszczane w kubłach i workach oznaczonych kolorem zielonym,
  • Odpady bio – przeznaczone do pojemników w kolorze brązowym.

Sposób segregacji odpadów jest zależny przede wszystkim od tego, w jaki sposób są one przekazywane do firmy komunalnej. W miastach najczęściej wynosi się śmieci do wiat śmietnikowych z kubłami, natomiast w mniejszych miejscowościach i na wsiach wystawia się własne worki lub kubły.

Wobec tego do segregowania będziemy potrzebowali najczęściej czterech oddzielnych pojemników lub też pojemników z podziałem. Możemy też od razu wynosić śmieci do kubła albo do worka.

Jaki rodzaj pojemników do segregacji śmieci wybrać?

Najczęściej jako pojemniki do segregacji śmieci wybierane są plastikowe pojemniki przeznaczone do umieszczenia w szafkach albo szufladach w kuchni.

Gdy montuje się nowe meble kuchenne, warto przemyśleć sposób segregacji śmieci i dobrać jako wyposażenie odpowiednie kubły. Dzięki temu będzie można łatwiej wyrzucać wszystkie odpady do odpowiednich pojemników.

Jeżeli nie mamy takiej możliwości, warto zdecydować się na kosze, które pomagają w segregacji, na przykład można kupić kilka oddzielnych koszów lub też wspomniane wcześniej kosze z podziałem. W sprzedaży dostępne są także układane na sobie pojemniki do segregacji śmieci, które także pomagają w zaoszczędzeniu miejsca.

Wybierając odpowiednie pojemniki do segregacji śmieci, należy zwrócić szczególną uwagę na ich wymiary, aby zmieściły się one bez problemu w szafkach.

Gdzie kupować pojemniki do segregacji śmieci?

Obecnie różne pojemniki do segregacji śmieci sprzedawane są w wielu sklepach. Można zakupić je między innymi w popularnych marketach, sklepach oferujących wyposażenie do domu. Duże pojemniki na odpady można zakupić również bezpośrednio u ich producentów.

Wiele osób decyduje się na zakup pojemników przeznaczonych do segregacji również w sklepach internetowych. Można znaleźć tam szeroką gamę modeli do wyboru, a zakup jest bardzo łatwy i szybki.

Powiązane artykuły