Po czym rozpoznać, która inteligentna kamera sprawdzi się najlepiej?

inteligentna kamera

Spis treści

inteligentna kamera

Kamery smart to najczęściej wybierane urządzenia spośród systemów inteligentnych dostosowanych do domowych potrzeb. Gwarantują łatwą obsługę, funkcjonalność i możliwość personalizacji. Trudno jednak wyobrazić sobie ich działanie bez dobrej aplikacji. Co może oferować program łączący się z inteligentnymi kamerami? 

Kamery najczęściej wybieranym urządzeniem smart

Urządzenia smart coraz bardziej zyskują na popularności. Nie są dostępne jedynie dla wyrafinowanych fanów technologii —  obecnie tego typu sprzęty można zakupić w sieciowych sklepach w przystępnych cenach. Jak wynika z raportu Oferteo, w 2019 roku na system inteligentnych urządzeń zdecydował się co trzeci Polak budujący dom. Takie rozwiązania umożliwiają sterowanie sprzętami z poziomu panela kontrolnego lub aplikacji, a ich wybór jest szeroki. Można znaleźć wśród nich urządzenia odpowiedzialne za ogrzewanie, czujniki dymu czy CO2, jak i systemy oświetleniowe. Najpopularniejszy wybór stanowią jednak kamery smart —  urządzenia monitorujące dom z zewnątrz lub wewnątrz.

Wielofunkcyjne i łatwe w obsłudze

Nic w tym dziwnego — bezpieczeństwo to niezmiennie jedna z najważniejszych wartości dla wszystkich domowników. Co więcej, kamery smart mają wiele zalet, które sprawiają, że są one bardziej funkcjonalne i łatwiejsze w obsłudze niż tradycyjny monitoring. Ich montaż jest prosty, często są również wielofunkcyjne (mogą również pełnić funkcję domofonu czy nawet oświetlenia zewnętrznego). W czym jednak tkwi cała siła inteligentnych kamer? Niewątpliwie w aplikacji. Bez niej nawet kamera wykazująca się technicznymi rozwiązaniami wysokiej jakości nie pozwoli użytkownikom w pełni wykorzystywać jej możliwości. Na czym więc polega fenomen aplikacji łączącej się z systemem inteligentnych urządzeń?

Przede wszystkim aplikacja 

Aplikacja przede wszystkim pozwala na zdalną kontrolę połączonych z nią urządzeń. Użytkownik może obserwować monitorowany przez kamerę obszar w telefonie w dowolnym momencie, jak i spersonalizować jej ustawienia. Jedną z aplikacji, bez której trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie sprzętu tego samego producenta, jest ta łącząca się z kamerami Ezviz. Przede wszystkim jest ona darmowa i cały czas rozwijana o nowe funkcjonalności zachowując jednocześnie przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs. Jej głównym atutem jest możliwość podglądu do czterech kamer jednocześnie, co oznacza, że w jednym miejscu można oglądać obraz z różnych miejsc — może być to np. połączenie wizji kamer zewnętrznych i wewnętrznych, czy też kamery zamontowanej w domu i firmie. Jeśli właściciel kamery chciałby szybko utrwalić jakiś moment i dokładniej się mu przyjrzeć, istnieje możliwość wykonania screena bieżącej sceny. Co w przypadku wykrycia ruchu? Kiedy urządzenie go zarejestruje, użytkownik od razu otrzymuje powiadomienie na telefon, a kamera rozpoczyna nagranie. Aplikacja daje również możliwość ustalenia harmonogramu nagrywania. Może być to przydatna opcja, jeśli użytkownikowi zależy, aby obraz rejestrował się na przykład codziennie wieczorem. Kolejną ciekawą funkcją, jaką oferuje aplikacja Ezviz, jest możliwość ustalenia maski detekcji ruchu. Pod tym tajemniczo brzmiącym zwrotem kryje się nic innego, jak po prostu zaznaczenie, w którym miejscu urządzenie ma wykrywać ruch. Z poziomu aplikacji, użytkownik na widoku rejestrowanej przestrzeni, zaznacza palcem miejsca, w których kamera ma reagować na ruch. Tym samym może ominąć np. okno z firanką, unikając fałszywych alarmów. Bez aplikacji na telefonie trudno wyobrazić sobie użytkowanie systemów smart. Decydując się więc na zakup tego typu sprzętów, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób ona działa, czy jest kompatybilna oraz wystarczająco często aktualizowana.

Powiązane artykuły