Płytki z botanicznymi wzorami – hit w aranżacji łazienek!

Spis treści

Poszukujesz ciekawych płytek do wykończenia łazienki? W tym sezonie bardzo modne są płytki dekoracyjne z botanicznymi wzorami, które natychmiast przyciągają uwagę swoim niebanalnym stylem. W jakich łazienkach mogą się sprawdzić? Gdzie je zamówić?

Botaniczne wzory w łazience – kiedy warto?

Wzory botaniczne mogą kapitalnie prezentować się zarówno w nowoczesnych, jak i w klasycznych wnętrzach.

Nowoczesne łazienki kapitalnie wyglądają z płytkami z detalami botanicznymi ułożonymi na poszczególnych ścianach lub we wnękach. Dzięki temu mogą uzyskać niebanalny i naturalny wymiar.

Wspaniałym wyborem będą również płytki botaniczne do klasycznie urządzonej łazienki. Mogą wtedy podkreślić jej tradycyjny wymiar. Warto wtedy zdecydować się na płytki przypominające obrazy, z ornamentami czy z niebanalnymi mozaikami, dzięki którym łazienka nabiera luksusowego wyglądu.

Płytki ze wzorami w botanicznym stylu

W sklepach można znaleźć obecnie wiele płytek wyróżniających się motywami botanicznymi. Wśród popularnych modeli znajdują się te z nadrukami egzotycznych roślin, między innymi palm, monstery, które świetnie wyglądają w nowoczesnych aranżacjach.

Wspaniałym wyborem będą również płytki botaniczne w stylu art deco – wyróżniające się ciemniejszymi barwami, złoconymi detalami, które wprowadzają do wnętrz szyk i styl.

Najlepiej prezentują się wtedy płytki wielkoformatowe – o dużych wymiarach, które mogą tworzyć na ścianach efektowne wzory natychmiast przyciągające uwagę.

Luksusowe mozaiki z botanicznymi motywami

Wspaniały efekt można uzyskać również wtedy, gdy w łazience zagości mozaika z botanicznym wzorem. Mozaiki świetnie komponują się zarówno z nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi łazienkami, wprowadzając do nich atmosferę luksusu.

W tej kategorii na szczególną uwagę zasługują płytki Sicis – http://domhit.katowice.pl/sicis które znane są ze swojego niebanalnego stylu. To płytki o mozaikowej strukturze, które tworzą na ścianach i na podłogach misterne wzory.

Gdzie zamówić płytki botaniczne do łazienki?

Obecnie płytki z motywami botanicznymi są bardzo popularne i bez problemów można zamówić je w wielu sklepach specjalizujących się w sprzedaży płytek ceramicznych.

Warto sprawdzić również oferty dostępne w sklepach internetowych, gdzie również czeka mnóstwo pomysłów na botaniczną łazienkę. To właśnie w nich można zamawiać również płytki zagranicznych producentów, które nie są dostępne w wielu sklepach stacjonarnych w Polsce.

Gdy zatem chcesz urządzić łazienkę nawiązującą swoim wystrojem do natury, uwielbiasz zieleń i rośliny, płytki z motywami botanicznymi będą strzałem w dziesiątkę!

Powiązane artykuły