Płytki łazienkowe – co jest w modzie? Sprawdzamy!

wystroj wnetrz

Spis treści

wystroj wnetrzWybór płytek łazienkowych jest jednym z zadań, jakie stoi przed nami wtedy, gdy urządzamy lub remontujemy łazienkę. Jakie płytki ścienne i podłogowe są obecnie najmodniejsze? Oto wzory, które wybierane są najczęściej!

Płytki jak marmur – tańsza alternatywa dla kamienia

Jeżeli uwielbiasz efektowny marmur, w takim przypadku pomyśl o zakupieniu płytek imitujących ten materiał. Płytki łazienkowe tego typu są bardzo dobrą alternatywą pod kątem ich ceny i świetnie prezentują się na ścianach i na podłogach.

Wśród często kupowanych wzorów płytek znajdują się marmur biały, czarny i beżowy. Bardzo efektownie prezentują się zwłaszcza płytki o dużych wymiarach, na przykład 60 x 60 czy 60 x 120.

Gdy chcesz kupić imitujące marmur płytki łazienkowe Kraków daje możliwość zakupienia ich w sklepach prezentujących szeroki asortyment producentów z wielu krajów.

Płytki drewnopodobne – ciepło drewna w łazience

Drewno może być zastosowane w łazience, jednak jest to materiał, który wymaga regularnej konserwacji i jest narażony na szybkie niszczenie na skutek kontaktu z wilgocią i przez zmiany temperatury.

Płytki drewnopodobne to bardzo dobra alternatywa dla drewna, ponieważ są bardzo atrakcyjne i łatwe do utrzymania w czystości. Nie trzeba ich także konserwować.

Wyglądają bardzo atrakcyjnie zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Często są też łączone z innymi płytkami, na przykład białymi lub imitującymi beton lub szary kamień.

Płytki patchwork – wielokolorowa mozaika

Nadal bardzo popularne są płytki o wzorach patchworkowych, czyli tworzące efektowną, wielokolorową mozaikę w orientalnym stylu. Są one również określane jako płytki marokańskie, ponieważ między innymi w tym kraju są one bardzo popularne.

Płytki patchwork są doskonałym wyborem na podłogę. Świetnie wyglądają wtedy w połączeniu z prostymi płytkami w kolorze bieli na ścianach. Gdy natomiast chcemy zastosować je jako płytki ścienne, warto umieścić je na fragmentach ścian, by nie przytłoczyć wnętrza.

Płytki szkliwione – jak ręcznie robione

Ostatnim hitem są także płytki szkliwione o błyszczącym licu, które wykonane są tak, jakby były ręcznie wykonane. Najczęściej kupowane są w formie cegiełek lub kwadratowej mozaiki, które mogą być układane również w różne wzory, na przykład w jodełkę.

Ręcznie robione płytki ceramiczne tego typu świetnie prezentują się w kolorach jak biel, zieleń czy ceglasty. Nieregularna struktura powoduje, że każda płytka jest unikatowa, a dzięki temu wykończone z ich użyciem podłogi i ściany wyglądają tak oryginalnie.

Powiązane artykuły