Co to jest plastidip i do czego służy?

Spis treści

Czy wiesz, że jeśli znudził Ci się kolor Twojego auta wcale nie musisz kupować nowego? Ba! Nawet nie musisz uzbrajać się w cierpliwość, bo cały „zabieg” załatwiany jest niemal od ręki. Wynalazkiem, o którym dzisiaj mowa jest tzw. plastidip.

Czym jest plastidip?

To specjalny preparat za pomocą którego w prosty i szybki sposób można zmienić kolor całego pojazdu lub tylko jego wybranych elementów, jak nadwozie czy felgi. Dokładniej mówiąc jest to specjalna gumowa powłoka, którą nakłada się natryskowo. Cechuje ją wysoka odporność na zróżnicowane temperatury. Efekt utrzymuje się przez blisko dwa lata.

Do czego służy plastidip?

Preparaty te najczęściej używane są do tymczasowej zmiany koloru samochodu bądź jego wybranych elementów. Można go także stosować na powierzchnie drewniane – czy skórzane oraz wykonane z tworzyw sztucznych, które stanowią wyposażenie naszego samochodu. Ale to nie jedyna ich właściwość. Za jego pomocą można również doraźnie usunąć rysę z lakieru, a nawet zatuszować bardziej widoczne otarcia. Taka gumowa nakładka na karoserię stanowi też lepszą ochronę przed działaniem promieni UV. Chroni też skutecznie nasze auto przed przypadkowym zarysowaniem.

Największą zaletą, jaką chwalą sobie użytkownicy tego rozwiązania jest fakt, że cały zabieg trwa zaledwie kilka godzin. Zainteresowani podkreślają również dostęp do szerokiej gamy kolorystycznej. Mogą wybierać między tradycyjnymi odcieniami, po perłowe czy nawet metaliczne. Poza tym sama powłoka nie różni się niczym od klasycznego lakieru.

Całość takiej usługi kosztuje ponad 1000zł (cały samochód) i 250zł (pojedynczy element). Biorąc jednak pod uwagę, że w ten sposób możemy nie tylko dopasować auto ściśle do swoich upodobań, to jeszcze przedłużamy żywotność karoserii.

Powiązane artykuły