Pizza smakuje na okrągło

Pizza ma wiele obliczy. Wszystkie są niezwykle smaczne i sycące

Spis treści

Pizza ma wiele obliczy. Wszystkie są niezwykle smaczne i sycąceMówisz pizza – myślisz: jestem w niebie. Idealnie okrągłe ciasto z dodatkami jakie tylko nam się zamarzą to ogromna przyjemność dla podniebienia i sycąca satysfakcja dla naszego żołądka. Smakuje zjadana w pojedynkę i w towarzystwie, w lokalu i na wynos, zamawiana przez telefon i…   pizza online? Tak!

Tradycyjna pizza

Margherita to najprostsza i najpopularniejsza pizza rodem z WłochPizza ma  swoje kulinarne korzenie w starożytności – Grecy (a później Rzymianie) konsumowali płaskie okrągłe chleby posmarowane czosnkiem i oliwą, przyprawione ziołami. Pierwsza współczesna pizza powstała najprawdopodobniej w Neapolu, w 1889 roku – lokalny piekarz przyrządzić specjalną potrawę na cześć włoskiej królowej Małgorzaty Sabaudzkiej, pizzę przyprawił czerwonym sosem pomidorowym, białą mozzarellą i zieloną bazylią – czyli narodowymi barwami Włoch. Nie bez powodu zatem pizza kojarzy nam się przede wszystkim z Włochami – ponoć tam właśnie pizza smakuje najlepiej i można ją jeść na okrągło. Tradycyjna margherita (czyli Małgośka) jest wciąż najpopularniejszym rodzajem pizzy, choć z każdym rokiem rośnie jej konkurencja. Obecnie dobrą pizzę robi się na najlepszym, wykwintnym cieście makaronowym (wówczas uzyskujemy cienki spód) lub cieście drożdżowym (tzw. grube ciasto) i przyprawia na tysiące sposobów.

Zamów, czekaj, jedz

Zamawiaj tylko najlepszą pizzę, przygotowaną z świeżych składnikówKiedyś na dobrą pizzę chadzaliśmy do pizzerii. Później nastąpił czas zamawiania okrągłego ciasta przez telefon. Teraz możemy już zamawiać pizzę korzystając z Internetu i specjalnych aplikacji. Pizza online to niezwykle wygodny sposób, pozwalający w kilku kliknięciach wybrać ofertę idealną dla nas, z dowolnymi dodatkami i w specjalnych konfiguracjach. Nie możemy się dogadać z mężem, bo on chce zjeść pizzę wiejską, a my pragniemy oddać hołd królowej Marghericie? Zamówmy pizzę pół na pół, dobierzmy sosy i… czekajmy na kuriera.  Pozostaje już tylko ustalić kto płaci?

Powiązane artykuły