Pizza smakuje na okrągło

Pizza ma wiele obliczy. Wszystkie są niezwykle smaczne i sycąceMówisz pizza – myślisz: jestem w niebie. Idealnie okrągłe ciasto z dodatkami jakie tylko nam się zamarzą to ogromna przyjemność dla podniebienia i sycąca satysfakcja dla naszego żołądka. Smakuje zjadana w pojedynkę i w towarzystwie, w lokalu i na wynos, zamawiana przez telefon i…   pizza online? Tak!

Tradycyjna pizza

Margherita to najprostsza i najpopularniejsza pizza rodem z WłochPizza ma  swoje kulinarne korzenie w starożytności – Grecy (a później Rzymianie) konsumowali płaskie okrągłe chleby posmarowane czosnkiem i oliwą, przyprawione ziołami. Pierwsza współczesna pizza powstała najprawdopodobniej w Neapolu, w 1889 roku – lokalny piekarz przyrządzić specjalną potrawę na cześć włoskiej królowej Małgorzaty Sabaudzkiej, pizzę przyprawił czerwonym sosem pomidorowym, białą mozzarellą i zieloną bazylią – czyli narodowymi barwami Włoch. Nie bez powodu zatem pizza kojarzy nam się przede wszystkim z Włochami – ponoć tam właśnie pizza smakuje najlepiej i można ją jeść na okrągło. Tradycyjna margherita (czyli Małgośka) jest wciąż najpopularniejszym rodzajem pizzy, choć z każdym rokiem rośnie jej konkurencja. Obecnie dobrą pizzę robi się na najlepszym, wykwintnym cieście makaronowym (wówczas uzyskujemy cienki spód) lub cieście drożdżowym (tzw. grube ciasto) i przyprawia na tysiące sposobów.

Zamów, czekaj, jedz

Zamawiaj tylko najlepszą pizzę, przygotowaną z świeżych składnikówKiedyś na dobrą pizzę chadzaliśmy do pizzerii. Później nastąpił czas zamawiania okrągłego ciasta przez telefon. Teraz możemy już zamawiać pizzę korzystając z Internetu i specjalnych aplikacji. Pizza online to niezwykle wygodny sposób, pozwalający w kilku kliknięciach wybrać ofertę idealną dla nas, z dowolnymi dodatkami i w specjalnych konfiguracjach. Nie możemy się dogadać z mężem, bo on chce zjeść pizzę wiejską, a my pragniemy oddać hołd królowej Marghericie? Zamówmy pizzę pół na pół, dobierzmy sosy i… czekajmy na kuriera.  Pozostaje już tylko ustalić kto płaci?

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *