Piwo – dobre nie tylko dla samopoczucia

Spis treści

Jeśli do tej pory sięgaliście po piwo tylko i wyłącznie dlatego, że to Wasza ulubiona forma urozmaicenia czasu wolnego lub spędzanego w gronie znajomych, to z pewnością zaskoczy Was informacja, że … piwo sprzyja również zdrowiu. Oto niepodważalne dowody.

Piwo usprawnia pracę nerek

Ze względu na to, że działa dość silnie moczopędnie, pomaga w utrzymaniu nerek w dobrej kondycji. Ponadto powstrzymuje odkładanie się kamieni nerkowych.

Piwo sprzyja wzrokowi

Zawarte w nim antyoksydanty w znacznej ilości, zapobiegają niszczeniu wzroku. W szczególności zaś hamują rozwój i pojawienie się zaćmy.

Piwo wzmacnia nasze kości

Dzieje się tak, ponieważ znajdują się w jego składzie spore pokłady krzemu. Jest to składni, który wpływa na twardość kości.

Piwo zapobiega bezsenności

Działanie to związane jest z głównym składnikiem naszego ulubionego napoju, jakim jest chmiel, który działa wyciszająco, odprężająco oraz ułatwia zasypianie.

Piwo obniża poziom złego cholesterolu

Tak wpływają na nasz organizm niektóre związki i substancje zawarte w tym napoju.

I taki mały bonus 🙂

Piwo wpływa korzystnie na wygląd skóry

Może być to wywołane zawartością składników odżywczych, ale również antyoksydantów. Dzięki temu skóra nie starzeje się w tak szybkim tempie, a także wyraźnie poprawia się jej stan i kondycja.

Uwaga!

Aby faktycznie piwo wpłynęło korzystnie na nasze zdrowie lub poprawiło nasz wygląd, nie możemy przekraczać magicznej ilości jednej butelki / puszki piwa na dzień. W przeciwnym wypadku z pewnością poprawimy sobie nastrój, ale i wpędzimy się w problemy ze zdrowiem.

Powiązane artykuły