Piankowe materace – dla kogo będą najlepsze?

materac

Spis treści

materacWspółcześnie materace wykonuje się z różnych materiałów. Wśród nich prym wiodą różnego rodzaju pianki. Kiedy warto zdecydować się na materac piankowy? Przyglądamy się rodzajom materaców z pianek oraz ich właściwościom. Sprawdź, co warto kupić dla siebie!

Dlaczego warto kupić materac piankowy?

Materace piankowe powstają głównie z pianek, chociaż wybrane z nich mogą mieć także dodatkowe warstwy innych typów materiałów. Nie mają one zatem rdzenia ze sprężyn, co przekłada się także na ich większą elastyczność oraz przewiewność.

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na materace piankowe do swojej sypialni. Przemawiają za tym ich liczne zalety, między innymi wysoki stopień komfortu, antyalergiczność, łatwy transport.

Tego typu materace mogą sprawdzić się w sypialni niemalże każdej osoby – zarówno noworodka, jak i dorosłych. Różnorodne warianty ich wykonania powodują, że mogą one zapewniać komfort dla wszystkich użytkowników.

Jak zbudowane są materace piankowe?

Materace piankowe mogą być zbudowane z jednego rodzaju pianki, ale również mogą powstać z paru typów pianek, które układane są na sobie warstwowo. Warto sprawdzić materace Koło, które dostępne są w wielu wariantach do wyboru.

Dodatkowo materace piankowe mogą być także uzupełnione o dodatkowe warstwy, na przykład jak warstwa z maty kokosowej czy też warstwa wełny, która zapewnia dodatkowe ciepło.

Warto także wskazać na materace nawierzchniowe. Tego typu materace dedykowane są do używania na obecnie wykorzystywanych podłożach, na przykład można ułożyć je na materacu, na rozłożonej sofie lub narożniku.

Rodzaje materaców piankowych

Materace piankowe to bardzo szeroka gama produktów, do których zaliczają się przede wszystkim:

1. Materace z pianek PUR – są to najtańsze materace w sprzedaży, a pianki używane do ich wykonania oznaczane są symbolem T, na przykład T30. Tego typu materace są tanie, jednak nie są zbyt komfortowe, więc warto postawić na te lepszej jakości.

2. Materace wysokoelastyczne – określane również jako materace HR. Powstają także z pianek PUR, lecz dzięki innemu procesowi produkcji są bardziej elastyczne i wytrzymałe. Łączą w sobie wysoki komfort z przystępną ceną.

3. Materace VISCO – są to materace termoelastyczne, które wyróżniają się wykorzystaniem bardzo sprężystych, mięsistych pianek. Reagują na nacisk oraz na ciepłotę ludzkiego ciała. Mają charakterystyczny efekt pamięci (memory). Są polecane dla osób z bolącym kręgosłupem.

4. Materace lateksowe – pianki lateksowe są jednymi z najlepszych pianek na rynku. Dzielone są na syntetyczne i naturalne oraz na mieszane. Pianki te wyróżniają się bardzo wysoką sprężystością oraz trwałością. Są jednak dość drogie.

Powiązane artykuły