Opakowania foliowe z nadrukami – dlaczego warto je wybrać?

opakowania

Spis treści

opakowaniaOpakowania wykonane z folii nadal są bardzo często zamawiane przez firmy działające w wielu branżach. Dodatkowo opakowania tego typu mogą być personalizowane z wykorzystaniem nadruków. Kiedy warto zdecydować się na opakowania foliowe z nadrukami? Sprawdzamy ich zalety i zastosowanie!

W jakich branżach używane są opakowania foliowe?

Folie są w stanie skutecznie zabezpieczać różnego rodzaju produkty przed ich uszkodzeniem, zanieczyszczeniem. Stosowane są zatem w wielu branżach, między innymi spożywczej, kosmetycznej, chemicznej czy odzieżowej, aby wspomnieć wyłącznie o kilku z nich.

Szeroka gama różnorodnych opakowań wykonanych z folii, które dostępne są jako gotowe, ale również opakowania foliowe – https://kompol.pl/ na zamówienie daje wszechstronne możliwości.

Kiedy używane są opakowania foliowe z nadrukami?

Opakowania foliowe mogą być zakupione jako przezroczyste lub barwione. Dodatkowo mogą być one również uzupełnione o zróżnicowane nadruki wykonane na zlecenie klienta.

Wykończone nadrukami opakowania foliowe mogą wtedy dodatkowo wyróżnić firmę na tle jej konkurentów oraz przyciągać uwagę na jej produkty, aby dzięki temu skuteczniej je promować.

Firmy wykonujące opakowania foliowe z nadrukami mogą wykonać na nich różnego rodzaju projekty zgodnie z życzeniami klientów. Nadruki mogą być wykonane na opakowaniach przezroczystych oraz nieprzezroczystych, co daje jeszcze więcej możliwości w ich personalizacji.

Rodzaje opakowań foliowych z nadrukami

Do kategorii jak opakowania foliowe z nadrukami zaliczane są różne rodzaje opakowań, które mogą spełniać różne funkcje:

  • Woreczki foliowe – dostępne w wielu formatach i wielkościach, doskonale nadają się do opakowania produktów spożywczych i nie tylko. Dostępne są również jako torebki stojące.

  • Woreczki foliowe z zamknięciem – są to woreczki, które mogą być wyposażone w klej do klejenia czy woreczki strunowe, które mają strunę do szczelnego zamykania.

  • Reklamówki foliowe – doskonale nadają się do promowania firmy, najczęściej umieszcza się na nich logo i dane kontaktowe do firmy.

  • Rękawy i półrękawy – stosowane są do pakowania produktów z wykorzystaniem zgrzewania oraz do pakowania produktów sprzedawanych luzem.

Wszystkie z powyższych opakowań foliowych mogą być wykonane także w różnych rozmiarach oraz z wielu rodzajów folii, co także przekłada się na ich właściwości i zastosowanie.

Gdzie zakupić opakowania foliowe z nadrukiem?

Opakowania z folii wykończone nadrukami są obecnie produkowane przez wiele firm, które dysponują niezbędnym zapleczem do nadruku na folii.

Aktualnie opakowania foliowe z nadrukami można też zamawiać za pośrednictwem internetu. Do złożenia zamówienia konieczne jest przekazanie do producenta projektu graficznego.

Powiązane artykuły