Od czego zależy koszt peruki z naturalnych włosów?

koszt peruki

Spis treści

Peruki z naturalnych włosów wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz trwałością. Do złudzenia przypominają swoim wyglądem oryginalne owłosienie skóry głowy. Wielu osobom niestety nadal wydaje się, że taki produkt wiąże się również z wysoką ceną. Ta jednak zależy od wielu czynników i rodzaju efektu, jaki chcemy otrzymać. Co wpływa na koszt takiej peruki?

Ile kosztują peruki z włosów naturalnych?

Najtrwalsze peruki z naturalnych włosów to te, które wykonane są z włosów słowiańskich (dziewiczych). Ceny takich modeli często sięgają nawet kilku tysięcy złotych. Na kwotę, jaką trzeba zapłacić wpływa także to, czy są wykonywane ręcznie czy maszynowo lub techniką mieszaną. Koszt zależy również od materiałów, jakie wykorzystano do produkcji peruki. Inna będzie cena tej na siatce, a jeszcze inna takiej, w której zastosowano specjalne wkładki imitujące naturalną skórę. Koszt peruk naturalnych zależy od długości i gęstości, czyli ilości zastosowanych włosów. Im jest ich więcej i im gęstsza peruka, tym cena będzie wyższa.

Po czym poznać, że peruka ma wysoką jakość?

Do produkcji peruk słowiańskich wykorzystuje się naturalne europejskie włosy z łuskami skierowanymi ku dołowi. Dzięki temu można uzyskać efekt bliźniaczy do naturalnych włosów na skórze głowy – włosy mają podobną grubość, strukturę. Peruki z naturalnych odpowiedników wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji, co zabiera nieco więcej czasu niż w przypadku peruk syntetycznych. Stosując się jednak do pewnych wytycznych można sprawić, że takie włosy utrzymają niezmienny wygląd przez bardzo długo – nawet kilka lat. Wysokiej jakości peruki kobiece oraz męskie oferuje m.in. klinika włosów Sukcesja, która oferuje dobór peruki pod indywidualne wymagania Klientów.

Jaką perukę wybrać?

Wybór peruki to nie tylko kierowanie się ceną. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego kupuje się perukę – ze względów medycznych czy estetycznych? Koszt, jaki trzeba ponieść przy zakupie produktów naturalnych jest co prawda dość wysoki, ale warto zdecydować się na taki krok. Perukę naturalną można dowolnie czesać, stylizować i układać, aby włosy wyglądały jak własne, były miękkie i przyjemne w dotyku. Taka peruka zapewni też trwałość i komfort noszenia każdego dnia.

Powiązane artykuły