Obiady Czwartkowe z Philipiakiem – wybierzesz się?

Spis treści

Philipiak to jedna z bardziej rozpoznawalnych marek na rynku. Swoją sławę zawdzięcza głównie wysokiej jakości naczyniom, jednak produkcja patelni czy garnków to nie jedyna gałąź jej działalności. Philipiak to również różnego rodzaju akcje nawiązujące do misji firmy, jaką jest promocja zdrowego stylu życia. Jedną z bardziej znanych są Obiady Czwartkowe. Zobacz, na czym polega ta akcja. Poznaj jej cel i dowiedz się, co ma z nią wspólnego… Karol Okrasa.

Czym są Obiady Czwartkowe organizowane przez Philipiaka?

Obiady czwartkowe to znakomita zdrowa kuchnia i charytatywne działanie
W czasie degustacji goście mogą poznać smak zdrowych potraw i dowiedzieć się na czym polega idea zdrowego gotowania.

Obiady Czwartkowe to ogólnie mówiąc niezwykłe wydarzenia kulinarne odbywające się cyklicznie. Na czym polega ich wyjątkowość? Po pierwsze – odbywają się one zawsze w najbardziej prestiżowych warszawskich lokalach gastronomicznych. Zazwyczaj są to eleganckie i bardzo popularne restauracje. Po drugie – każde takie spotkanie powiązane jest ściśle z określonym celem charytatywnym. Zaproszeni na degustację goście specjalni podpisują różnego rodzaju pamiątkowe przedmioty, które następnie wystawiane są na licytację. Środki pozyskane w ten sposób Philipiak przekazuje wybranej instytucji działającej na rzecz najbardziej potrzebujących. Do tej pory Obiady Czwartkowe wsparły w ten sposób: Fundację Akogo?; program pomocowy Pajacyk oraz Fundację Ex Animo – działającą na rzecz najmłodszych pacjentów Kliniki Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka. Przykładowe zdjęcia i szerszy opis tej wyjątkowej inicjatywy znajdziecie TUTAJ.

Kim są goście Obiadów Czwartkowych?

Goście Obiadów Czwartkowych to osoby znane z pierwszych stron gazet, sceny muzycznej, teatralnej oraz przedstawiciele sportu, a także znani eksperci w dziedzinie gotowania.

Największą atrakcją tego wydarzenia stanowią goście Obiadów Czwartkowych. Są to znani i lubiani przedstawiciele świata kultury, sportu, teatru i filmu, którzy bardzo chętnie biorą udział w tego typu akcji. TUTAJ znajdziecie opisy ich sylwetek. Wszyscy uczestnicy Obiadów Czwartkowych mają też okazję do spotkania Karola Okrasy – znanego i cenionego mistrza kuchni, który zdradza sekrety zdrowego i jednocześnie smacznego gotowania. Nad merytoryczną stroną imprezy czuwają z kolei specjaliści z dziedziny dietetyki.

Jaki jest cel Obiadów Czwartkowych?

Obiady Czwartkowe mają dwa główne cele. Pierwszy to pomoc najbardziej potrzebującym, ale i zachęta do działalności charytatywnej. Drugi to szerzenie idei zdrowego stylu życia, a jak wiadomo, to co ląduje na naszych talerzach, stanowi jego podstawę. Dlatego też w trakcie tych wyjątkowych spotkań, możemy zasmakować w zdrowych potrawach, ale również poznać zasady mądrego gotowania.

Powiązane artykuły