Nowe mieszkanie? Nowe wyzwanie!

Zanim zaczniesz kupować kolejne elementy wyposażenia - dobrze wszystko zaplanuj, np. w odpowiednim programie
Nowe mieszkanie jest jak czysta kartka, którą możemy dowolnie… zaaranżować. Dobór stylu, w którym urządzimy nasze wnętrza zależy wyłącznie od naszych upodobań. Sklepy oferujące coraz lepsze jakościowo i oryginalne meble, tekstylia oraz dekoracje zdecydowanie ułatwiają nam zadanie. To miejsca pełne inspiracji, proponujące gotowe zestawy i ciekawe rozwiązania. Jaki styl wybieramy?

Planując urządzenie kolejnych pomieszczeń w nowym mieszkaniu lub domu należy pamiętać o funkcjonalności oraz dopasowaniu umeblowania do potrzeb domowników. Strefa wypoczynkowa powinna być na tyle obszerna, by wygodnie pomieścić wszystkich członków rodziny, a przy stole w jadalni (lub w kąciku jadalnym w kuchni) powinno być tyle miejsca, aby cała rodzina mogła razem jadać posiłki. Nie można również zapomnieć o bezpiecznym miejscu do zabawy dla najmłodszych oraz cichym stanowisku do nauki i pracy dla starszych dzieci i dorosłych.

Styl marynistyczny? Idealny do nadmorskiego mieszkania i każdego, kto uwielbia nadmorskie klimaty

Oto top 5 najpopularniejszych obecnie stylów:

  1. Styl skandynawski to prostota form, jasne barwy (z dominującą bielą i uzupełniającymi je: szarościami i czernią), uniwersalność i przywiązanie do natury. Głównym materiałem jest drewno, zestawiane z elementami z chromowanej stali lub plastiku wysokiej jakości.
  2. Styl retro to klimatyczne, niepowtarzalne wnętrza, w których dominuje sentyment do tego, co już było. Wyraziste kolory: pomarańcze i czerwienie, błękity i żółć to mocne akcenty prezentowane najczęściej na stonowanych szarościach i beżach. Znakiem rozpoznawczym retro są stylizowane meble i sprzęty.
  3. Styl rustykalny nawiązuje do kultury ludowej i wsi, jest swojski i sielski. Ciężkie, drewniane meble są proste w formie, a we wnętrzach dominują kolory: kremowej bieli oraz różnych odcieni brązów i beżów. Esencją stylu rustykalnego są dodatki: bieżniki i makatki oraz figurki.
  4. Styl industrialny to nowoczesna odsłona przemysłowych rozwiązań. We wnętrzach dominują: biel i szarości, a w roli akcentu świetnie sprawdzają się intensywnie czerwone cegły (położone np. na jednej ze ścian). Modernistyczne meble zestawiamy ze stylizowanymi elementami: metalową szafką, starym sejfem, drucianą lampą, obrotowymi taboretami…
  5. Styl klasyczny to najbardziej uniwersalny ze styli, który łatwo dopasować do każdego wnętrza. Cechuje go elegancja i harmonia. Wygodne, tapicerowane meble, lekko stylizowane regały, szafy i komody, gustowne dodatki (np. lustra, świeczniki, wazony) oraz efektowne oświetlenie to kwintesencja tego stylu.

Nowe mieszkanie to nowe wyzwanie. Jak je zaaranżujesz?Nowe mieszkanie, w świetnej lokalizacji, nad morzem… hmmm, rozmarzyłam się! W którym stylu urządzą nowe mieszkania w Gdyni ich właściciele? Czego by nie wybrali – będzie pięknie!

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *