nitownice

Spis treści

nitownice

Nity kolorowe znajdują szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i budownictwie. Pozwalają na trwałe i stabilne łączenie ze sobą różnego rodzaju materiałów, przy zachowaniu estetyki ich wyglądu. Czym są one w praktyce i gdzie warto ich używać? Podpowiadamy.

Czym są nity kolorowe?

Nity kolorowe występują w różnych barwach. Zachowują swoje podstawowe właściwości użytkowe, a przy tym zapewniają większą ochronę przed korozją, ponieważ są pokryte dodatkową warstwą zabezpieczającą. Dzięki temu można je stosować przy różnego rodzaju konstrukcjach eksponowanych na działanie warunków atmosferycznych.

Ogromną zaletą nitów kolorowych jest przede wszystkim to, że można w prosty sposób dopasować je do barwy dowolnego materiału. Co tym samym umożliwia przeprowadzenie wszelkich prac naprawczych przy maksymalnym zachowaniu estetyki wykończenia. Na rynku znajdziemy szeroki wybór barw, co ułatwia elastyczne dopasowanie do charakteru wykonywanych prac. Cieszą się większym zainteresowaniem niż tradycyjne elementy do zgrzewania.

Przy jakich pracach stosuje się nity kolorowe?

Nity kolorowe stosuje się wszędzie tam, gdzie efekty wykonywanych prac są widoczne, a zwłaszcza w miejscach w których należy zachować maksymalną jakość estetyczną wykończeń. Z tego też powodu dość często używa się ich do montażu pokryć dachowych. Poszczególne nity są praktycznie niewidoczne, ponieważ harmonijnie zlewają się w jedną całość z barwą dachu.

Nity kolorowe często wykorzystywane są w mechanice pojazdowej. Pozwalają zarówno przeprowadzać kompleksowe remonty, jak i rozbudowywać pojazd o nowe elementy przy zachowaniu estetyki koloru karoserii. Mogą posłużyć na przykład do montażu tablic rejestracyjnych lub elementów ozdobnych, używanych do tuningu auta.

Stosuje się je także do łączenia miękkich materiałów, a więc skóry, tektury lub drewna. Nity kolorowe sprawdzają się doskonale zwłaszcza przy montażu, rozbudowie i remontach kolorowych mebli. Za pomocą nitownicy można w prosty sposób przeprowadzić drobne prace naprawcze zachowując naturalny wygląd całego wyposażenia.

Powiązane artykuły