Oszczędzanie? Od dzisiaj!

Pieniądze nie inwestowane szybko tracą na wartości lub po prostu... znikają podczas zakupów

Jakie są współczesne czasy – każdy widzi: niespokojne w każdej niemal dziedzinie życia. Na rynkach finansowych sytuacja daleka jest od idealnej stabilności, a wizja naszych przyszłych emerytur nie ma różowych barw. Jeśli jednak jesteśmy w sile wieku, ambitni, zdrowi i pracowici – weźmy naszą przyszłość (bliższą i dalszą) w swoje ręce i zacznijmy… oszczędzanie! Nie ma tego co odkładać do jutra! 

Świnka skarbonka, czy skarpeta?

Świnka skarbonka to tradycyjny sposób oszczędzania drobnych sum - warto tej metody nauczyć nasze dzieciMożna oszczędzać nie mając na owo oszczędzanie żadnego planu. Wystarczy skarbonka lub przysłowiowa skarpeta, do której regularnie będziemy wrzucać konkretne kwoty lub np. umówimy się z domownikami, że odkładamy wszystkie monety dwuzłotowe lub pięciozłotowe. To pozorny brak planu, ale jeśli będziemy trzymać się zasad – jesteśmy w stanie zaoszczędzić w ten sposób całkiem spore sumy pieniędzy – idealne na mniejsze lub większe przyjemności, zakup jakiś gadżetów elektronicznych lub opłacenie wymarzonego kursu, albo np. prezenty świąteczne.

Lokaty i inne takie

Mówisz: pieniądze, myślisz: bank. Myślimy w sumie nieźle, bo gdzie szukać pieniędzy i gdzie je lokować, jak nie w banku?! Oprócz zwykłych kont osobistych, możemy otworzyć sobie w dolnym banku konto oszczędnościowe oraz lokatę, na której co miesiąc lub raz w roku (w zależności od umowy) będą nam się rozmnażały wpłacone nań pieniądze. Kilka procent w skali roku nie jest może kwotą oszałamiającą, ale – grosz do grosza…

Profesjonalny doradca finansowy wskaże nam produkty dobrane do naszych możliwości i oczekiwańPoważne instytucje finansowe

A może wolimy powierzyć nasze pieniądze profesjonalistom w ich rozmnażaniu i oszczędzaniu? Towarzystwa finansowe i ubezpieczeniowe to instytucje, które mają w swojej ofercie wiele produktów finansowych i wiedzą jak zarządzać naszymi pieniędzmi. Dobrymi opiniami cieszy się Aegon (warto je sprawdzić, wystarczy w wyszukiwarce wpisać frazę: opinie Aegon) i jego indywidualne plany finansowe. Równie ważne, co sam produkt jest rzetelne doradztwo osób znających rynek finansowy i potrafiących właściwie dopasować produkt do klienta.

Odpowiedz