Największy kompleks smart apartamentów w Polsce. Gdzie powstaje?

apartament smart

Spis treści

apartament smart

Smart apartamenty, często nazywane także mikro apartamentami, to świeża propozycja na rynku nieruchomości. Lokale najczęściej mają powierzchnię do 40 m kw., a w każdym z nich znajduje się łazienka, aneks kuchenny, a także przestrzeń do wypoczynku i pracy zdalnej, chociażby przy laptopie. Tego typu inwestycje powstają głównie w dużych miastach, gdzie znajduje się sporo uczelni wyższych, dużych zakładów pracy. – Wybraliśmy Poznań na miejsce naszej inwestycji, ponieważ spełnia wszystkie wymagania w kontekście lokalizacji – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner. Deweloper realizuje projekt Nadolnik Compact Apartments, w ramach którego w sześciu budynkach powstanie łącznie ponad 1000 lokali, o zróżnicowanej powierzchni od 19 do 41 m kw. Smart apartamenty o większym metrażu będą posiadać antresole, co pozwoli wygospodarować przestrzeń dla maksymalnie do czterech osób. Cena pojedynczego lokalu zaczyna się od 134 tys. zł netto. 

Mikro apartament

 W przypadku takiego projektu lokalizacja jest kluczowa, ponieważ powinna połączyć oczekiwania co najmniej kilku grup odbiorców. Nadolnik Compact Apartments powstaje przy ul. Nadolnik, dzięki czemu z pobliskiego ronda Śródka można dotrzeć w każdy zakątek Poznania – opisuje Michał Wawrzyniak z Grupy Partner. Do dyspozycji jest też przystanek autobusowy przy ulicy Głównej, oddalony o 3 minuty spacerem. Osoby, które są absolwentami, startują w dorosłe życie, z pewnością zauważą, że wystarczy tylko 9 minut, by dotrzeć do jednego z budynków biurowych, zlokalizowanych blisko Jeziora Maltańskiego. To ta sama część miasta, co Nadolnik, a pozwala mocno rozwijać się zawodowo. Natomiast studenci w kwadrans dojadą na Uniwersytet Ekonomiczny, SWPS, czy UAM.

Wymienione aspekty mają znaczenie także dla kolejnej grupy klientów, czyli osób postrzegających zakup smart apartamentu jako możliwość ulokowania gotówki. Klient inwestycyjny, może liczyć na wsparcie kompleksowe ze strony operatora, spółki Rent Nadolnik Compact Apartments. Firma, przy odpowiednio dobranym modelu współpracy biznesowej, zadba o znalezienie najemcy, utrzymanie apartamentu, wszelkie opłaty, a przede wszystkim – roczną stopę zwrotu z tej inwestycji na poziomie co najmniej sześciu procent. – W kontekście obecnej sytuacji, można zastanawiać się, jak ulokować nadwyżkę kapitału. Co zrobić, by mieć pewność słusznego wyboru i zabezpieczyć przyszłość? Eksperci finansowi, analizując pierwsze dwa miesiące tego roku, wspominają o „utracie” wartości pieniądza, dlatego rozsądna powinna być inwestycja w nieruchomość. Dla klienta inwestycyjnego to ważne kwestie. Służymy doradztwem – wyjaśnia Michał Wawrzyniak z Grupy Partner.

Smart apartament

Co warte podkreślenia, kompleks smart apartamentów (I etap zakończono, II w budowie) wzbogaci się o pełną infrastrukturę – podziemna hala garażowa, boxy rowerowe, korty tenisowe, boiska, zaplecze handlowo-usługowe. Całość zostanie przygotowana na terenie Parku ks. Tadeusza Kirschke, który niedawno został zmodernizowany. Ze względu na atrakcyjność lokalizacji, skalę przedsięwzięcia i nowoczesność, Nadolnik Compact Apartments stanie się miejscem popularnym. To jeden z największych, o ile nie największy kompleks tego typu w Polsce. – Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, wybór lokalizacji projektu był kwestią kluczową. To miejsce musi spełniać oczekiwania klienta indywidualnego, a dla klienta inwestycyjnego stanowić gwarancję – zaznacza Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner.

Aktualnie trwa budowa już II etapu inwestycji, a do sprzedaży trafiły 224 smart apartamenty. Termin odbioru przypada na I kwartał 2022. – W tym niełatwym czasie pandemii, znaleźliśmy nowe rozwiązania. Każdy pracownik naszego biura sprzedaży pracuje zdalnie, przyjmujemy na bieżąco wszystkie zapytania oraz rezerwacje, przedłużając też te, których klienci dokonali niedawno. Ze względu na to, że nasz projekt jest w początkowej fazie realizacji, pierwsi klienci otrzymają rabat na poziomie 5 procent – podsumowuje nasz rozmówca.

Powiązane artykuły