Naczynia Philipiak opinie o najbardziej rozpoznawalnej marce na świecie i w Polsce

Spis treści

Co wpływa na smak serwowanych potraw? Prócz sposobu, w jaki je przygotowujemy chodzi również o wykorzystywane akcesoria, które powinny cechować się estetyką i solidnością wykonania. Takie są właśnie naczynia Philipiak, co potwierdzają pozytywne opinie zadowolonych użytkowników. Czym jeszcze marka podbiła serca klientów i z jaką ofertą do nas przychodzi?

Krótka historia firmy Philipiak

Pierwsza partia naczyń została zaprojektowana i ujrzała światło dzienne w 1947 roku, zaś jej masowa produkcja rozpoczęła się w 1967 roku. Wtedy też powstała fabryka zajmująca się wyrobem nowoczesnych naczyń ze stali szlachetnej wyposażone w akutermiczne dno. Początkowo nabywcami tych wyrobów byli Mediolańczycy oraz mieszkańcy Lombardii. To także oni, jako jedni z pierwszych mieli okazję do dokonywania zakupów z możliwością sprawdzania towaru i zapoznawania się tym samym z jego zaletami – było to zupełnie nowatorskie jak na ówczesne czasy podejście do relacji klient – produkt – sprzedawca. Ten sposób prezentacji naczyń Philipiak wykorzystuje po dziś dzień organizując liczne eventy i pokazy, na których często goszczą znane osobistości.

Dość znamienitym wydarzeniem w historii rozwoju marki, było nawiązanie w 2001 roku współpracy z polskim przedsiębiorstwem reprezentującym włoskiego producenta. W efekcie powstała międzynarodowa marka Philipiak Milano 1967.

Zdrowe gotowanie – filarem działalności Philipiaka

Zdrowe gotowanie z Philipiakiem to gwarancja smaku.

Już od początku swojego istnienia marce przyświecał jeden cel: sprawić, by użytkownicy naczyń mogli zasmakować w luksusie przyswajając jednocześnie zasady zdrowego gotowania. Pierwszym posunięciem była rezygnacja z wysoce szkodliwego (a przy tym dość krótkotrwałego) materiału, jakim było aluminium i zastąpienie go stalą szlachetną. Ponadto kolejne naczynia Philipiak powstawały w oparciu o coraz bardziej udoskonalane technologie. Producent zmieniał ich kształt oraz pracował nad ich idealnym dopasowaniem, jak i wagą poszczególnych elementów. Tym sposobem powstałe wyroby umożliwiają bezpieczne dla zdrowia gotowanie na parze oraz bez użycia soli i tłuszczu.

Dla podkreślenia wagi idei zdrowego odżywiania firma zaprosiła na stałe do współpracy mistrza kuchni Karola Okrasę – znanego także z serii telewizyjnych programów kulinarnych „Okrasa łamie przepisy”. Ponadto naczynia Philipiak otrzymały też pozytywne opinie i rekomendacje od posługujących się nimi i cieszących ogólną sympatią gwiazd. Prezentują je m.in. takie nazwiska jak: Cegielska, Zapendowska, Malinowska, Zagrobelny, Chajzer.

W celu popularyzacji zasad zdrowego żywienia i stylu życia marka organizuje również pikniki i festyny tematyczne. Nierzadko biorą w nich udział specjaliści w wymienionych dziedzinach, a uczestnicy zapraszani są na bezpłatne badania.

Działalność charytatywna

Tym, co wyróżnia markę Philipiak jest fakt, iż promując ideę zdrowej kuchni nie boi się sięgać po niestandardowe rozwiązania. Przykładem takich posunięć stanowią chociażby spotkania o charakterze edukacyjnym połączone z degustacją, czyli tzw. „Obiady Czwartkowe”. Pozyskane z nich środki wspierają natomiast Fundację Ex Animo, działającą na rzecz dziecięcej Kliniki Onkologii w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”.

Naczynia Philipiak opinie, rodzaje, zastosowanie

Ofertę marki Philipiak stanowią nie tylko naczynia, ale również sztućce, porcelana i urządzenia elektryczne. Wszystkie one cieszą się sporym uznaniem wśród amatorów domowych kuchennych rewolucji i nie tylko. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

GARNKI I PATELNIE

Dzięki przemyślanej konstrukcji naczynia Philipiak pozwalają na przygotowanie w jednym czasie kilku różnych potraw.

Wykonane z grubej stali szlachetnej pozwalają na gotowanie w niewielkiej ilości wody, dzięki czemu mają szansę zachować swoje prozdrowotne właściwości oraz smażenie bez tłuszczu lub z jego ograniczeniem, co z kolei pozwala na eliminację z diety szkodliwych tłuszczów trans. Przyrządzane w ten sposób produkty zachowują także pełen smak i aromat. Dodatkowe atuty tych naczyń to właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Warto też zaznaczyć, iż producent poddaje je również procesowi satynowania, co wpływa na podwyższenie stopnia ich odporności na zarysowania czy odpryski. Jednak naczynia Philipiak są nie tylko zdrowe oraz trwałe, ale i wysoce praktyczne. Przykładami czego mogą być:

  • ergonomiczny kształt ułatwiający posługiwanie się nimi;
  • umieszczony w dedykowanych im pokrywach termometr, który pomaga w kontrolowaniu temperatury;
  • wyprofilowane krawędzie – ułatwiające przelewanie płynnych potraw;
  • możliwość gotowania w systemie wieżowym – dzięki specjalnej konstrukcji można kilka naczyń ustawić jedno na drugim, co pozwala na przygotowanie kilku potraw naraz.

Co bardzo istotne naczynia Philipiak zostały zaprojektowane przez specjalistów i wykonane w takich technologiach, które umożliwiają ich wykorzystanie na dowolnym źródle energii. Możemy się więc nimi posługiwać zarówno na kuchni gazowej, jak i płytach elektrycznych czy indukcyjnych.

SZTUĆCE

Bardzo ostre i trwałe noże Philipiak ułatwiają gotowanie.

Drugą grupę kuchennych akcesoriów marki Philipiak stanowią sztućce. Wyróżnia je minimalizm i przyjemna dla oka stylistyka. Ponadto posiadają one wyprofilowane uchwyty. Dostępne są w dwóch zestawach – dla 6 oraz 12 osób. Idealnie nadają się na wyjątkowy i stylowy prezent.

Na szczególną uwagę zasługują też dwa rodzaje noży:

  • ceramiczne – niezwykle ostre i wyjątkowo trwałe;
  • stalowe – nie odbarwiają się oraz nie wymagają częstego ostrzenia.

Możemy ich używać zarówno do bardzo precyzyjnych prac, jak i nieco bardziej wymagających.

PORCELANA

Kolejna propozycja to porcelanowe komplety do obiadu oraz kawy czy herbaty. Wykonane z najwyższej jakości porcelany cieszą oko wyjątkowym designem – delikatne zdobienia czy motywy kwiatowe – oraz zastosowaną stonowaną kolorystyką – nieskazitelna biel skomponowana z szarościami i złotem.

URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE

Firma zajęła się także produkcją urządzeń ułatwiających pracę w kuchni. Są to m.in.:

  • wyciskarka wolnoobrotowa – umożliwiająca wyciskanie owoców oraz warzyw bez wcześniejszego obierania; urządzenie jest energooszczędne i można go też używać do rozdrabniania twardszych produktów jak chociażby orzechy; zastosowana technologia QuickClean ułatwia utrzymanie wyciskarki w czystości;
  • ekskluzywne ekspresy do kawy z dotykowym ekranem, ceramicznym młynkiem oraz specjalnym opatentowanym filtrem wody AquaClean zapobiegającym odkładaniu się kamienia w urządzeniu;
  • przenośna płyta indukcyjna – nie parzy i gwarantuje wydajność na poziomie 98%.

Naczynia Philipiak zbierają pozytywne opinie nie tylko wśród polskich nabywców. Z ich wyrobów korzystają również mieszkańcy: USA, Rosji, Chin, Korei Południowej czy Australii. Tym sposobem producent zaznacza swoją obecność pobijając rynki na całym świecie. Niezmiennie dba przy tym o jakość swoich produktów i rozszerza swoją ofertę o najbardziej poszukiwane przez klientów elementy. Tym sposobem dobre opinie pozyskują już nie tylko naczynia Philipiak, ale i pozostałe wyroby, o których pisaliśmy powyżej. O ich słuszności możemy się przekonać zapraszając je do swojej kuchni lub odwiedzając przed zakupem stronę firmy Philipiak, która pozwoli jeszcze lepiej poznać technologię ich wytwarzania oraz zalety, jakimi mogą się poszczycić.

Powiązane artykuły