Na jakich stojakach bezpiecznie składować szyby?

jak skladowac szyby okienne

Spis treści

Zakłady przemysłowe, które zajmują się produkcją i dystrybucją szyb do okien, muszą zadbać o odpowiednie warunki pracy, aby zapewnić bezpieczeństwo na stanowiskach pracy, a także minimalizować ryzyko uszkodzenia towaru. W tym celu używają specjalnych wózków typu A do transportu okien i szyb. Jak wygląda kwestia składowania? Jakie stojaki nadają się do bezpiecznego składowania szyb?

Jakie są najważniejsze zasady składowania szyb?

Przedsiębiorstwa, które zajmują się produkcją, magazynowaniem lub dystrybucją szyb do okien, muszą zapewnić odpowiednie warunki do pracy. Mowa tutaj przede wszystkim o kwestiach związanych z bezpieczeństwem. O to, w jaki sposób składować szyby, zapytaliśmy specjalistę ze sklepu ze stojakami do szyb Janus Europe, który wyjaśnił:

– Firmy, które zajmują się produkcją szyb, muszą pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad. Mowa tutaj przede wszystkim o obowiązku składowania w suchym miejscu. Ponadto szkło nie powinno się stykać z twardszymi materiałami, na przykład z betonem, ponieważ wówczas ryzyko uszkodzenia i stłuczenia jest większe. Oprócz tego ważne jest, aby nie stawiać szyb na narożach.

Poza omówionymi przez naszego rozmówcę kwestiami istotne jest również, żeby szyby były odpowiednio ustawiane. Optymalny kąt składowanych zestawów powinien wynosić od 3 do 6 stopni. W innym przypadku obciążenie może doprowadzić do pęknięcia. Aby zapewnić wspomniane warunki, należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt.

Jakie stojaki do składowania szyb są najlepsze?

Zapewnienie bezpiecznych warunków do przechowywania szyb w zakładach przemysłowych jest możliwe dzięki wykorzystaniu dobrej jakości stojakom typu A. Warto zainwestować w produkty, które zostały pomalowane elektrostatycznie i wyposażone w dodatkowe wzmocnienia. Omawiane stojaki są dwustronne i kształtem przypominają piramidę. W zależności od potrzeb można się zdecydować na stojaki, które są wyposażone w uszy na wózek widłowy, co pozwoli na komfortowy i bezpieczny transport.

Niektóre modele są wyposażone w uchwyty na dźwig albo na suwnicę. Bardzo ważne jest, aby dolna platforma robocza była zabezpieczona profilem gumowym o zwiększonej elastyczności. Wybierając stojak do składowania szyb, należy również zwrócić uwagę na to, jaki jest jego udźwig, długość, szerokość oraz ciężar. Produkty występują bowiem w wielu różnych konfiguracjach. Stojaki są wykorzystywane przede wszystkim przez przedsiębiorstwa z branży budowlanej i transportowej. W zależności od potrzeb można je stosować w warunkach stacjonarnych albo podczas transportu.

Powiązane artykuły