Co można zrobić z płyt OSB?

Płyty OSB to płyty drewnopochodne, odznaczające się wysoką trwałością i solidnością

Spis treści

Płyty OSB to płyty drewnopochodne, odznaczające się wysoką trwałością i solidnością

Całkiem sporo! Płyty OSB to tzw. płyty drewnopodobne, które mają swoje zastosowanie w szeroko rozumianych pracach budowlanych. Używa się ich jako półproduktu i ukrywa w różnego rodzaju konstrukcjach. Płyty OSB są bardzo trwałe – stopień wytrzymałości zależy oczywiście od grubości płyty oraz ewentualnego jej zabezpieczenia przed działaniem czynników zewnętrznych. Kilka dni temu wpadły mi jednak w ręce zdjęcia inspirujących wnętrz, w których płyty OSB grają główną rolę i absolutnie nikt się ich nie wstydzi. Co byście powiedzieli na aranżację wnętrz z płytami OSB w roli głównej?

Niemożliwe? Możliwe! Oto cztery świetne przykłady, że OSB sprawdza się właściwie w każdym miejscu domu.

Kuchnia, w której fronty wszystkich szafek zostały wykonane z płyt OSB wygląda nowocześnie, a jej awangardowy klimat przypadnie do gustu nie tylko młodym ludziom.

Kuchnia z płyt OSB wygląda nowocześnie i stylowo

Nie masz pomysłu na aranżację salonu, w którym główną rolę gra stylowa ściana z czerwonych cegieł? Półki z płyt OSB świetnie dopełnią i ocieplą to wnętrze.

Półki z płyt OSB są lekkie i nie przytłaczają innych elementów wystroju tego salonu

Pokój młodzieżowy to doskonałe miejsce na tego typu aranżacyjne eksperymenty. Pod warunkiem oczywiście, że zgodzi się na nie mieszkający weń nastolatek!

Płyta OSB będzie świetnie wyglądać w nowoczesnym pokoju nastolatka - można nią nawet ułożyć na całej ścianie!

Myślicie, że sypialnia to nieodpowiednie miejsce na tego rodzaju alternatywne rozwiązania? Spójrzcie jak bardzo jesteście w błędzie!
Sypialnia z OSB? Czemu nie! Płyty OSB sprawdzą się np w roli zagłówka

Powiązane artykuły