Co mówią kolory kwiatów?

Spis treści

Już pojutrze panowie będą mieli okazję, by podarować najważniejszym dla nich kobietom symboliczny lub duży bukiet. Dobrze jest uświadomić sobie wcześniej, co oznaczają najbardziej popularne kolory kwiatów.

Jak nie dawać kwiatów na Dzień Kobiet?

Kwiaty to wciąż dobry pomysł na to, by wyrazić pamięć o wyjątkowych – z męskiego punktu widzenia – kobietach. Aby jednak wręczony bukiet czy nawet symboliczny kwiatek sprawił przyjemność adresatce, dobrze jest uniknąć kilku błędów. Po pierwsze – nigdy nie dajemy kwiatów zapakowanych w folię czy papier. Chyba, że opakowanie stanowi element dekoracyjny czy uzupełniający kompozycję. Jeśli prócz kwiatów planujemy od razu kolację czy wyjście do kina, lepiej ograniczyć się do niewielkiej, lekkiej wiązanki. Kobieta, która będzie musiała nieść przez pół miasta ogromny bukiet kwiatów, nie poczuje się z nim raczej komfortowo, choć będzie zwracała uwagę otoczenia. Powinniśmy też unikać wręczania kwiatów o silnym zapachu czy mocno brudzących. Wtedy zamiast radości, wywołamy u obdarowanej pani efekt zakłopotania.

Co symbolizują kolory kwiatów?

Kwiaty na Dzień Kobiet zazwyczaj wybierane są w kolorze czerwonym, żółtym lub białym. Czy to dobry wybór. Otóż … nie zawsze. Na przykład żółte kwiaty odczytywane są, jako symbol zazdrości lub … zdrady, co może być różnie odczytane przez obdarowaną. Biel oznacza niewinność, czystość. Bukiety utrzymane w tym kolorze nadają się bardziej dla koleżanki czy dobrej znajomej. Druga połówka raczej nie powinna ich dostać, chyba, że jest to początek naszego związku. Dobrym wyborem będą natomiast kwiaty w kolorze czerwonym, bo oznaczają miłość, wierność, przywiązanie lub niebieskim, wyrażające tęsknotę i zaufanie.

Powiązane artykuły