Mop parowy – idealnie rozwiązanie do paneli podłogowych

mop parowy Karcher

Spis treści

Ciężko zabrać się za porządki i czasem zdarza się tak, że są one odwlekanie w tak zwaną „nieskończoność”. Jednak im dłużej się zwleka, tym dłużej później zajmuje sam proces sprzątania. Na szczęście można go sobie choć częściowo ułatwić, a to za sprawą prostego urządzenia. Mop parowy sprawdza się na panelach podłogowych, ale da się dla niego znaleźć także i inne zastosowania.

Ścieranie kurzu, sprzątanie łazienki i kuchni „na błysk” to tylko jeden z elementów gruntownego sprzątania. Kiedy dochodzi już do jego ostatniego etapu czyli odkurzania oraz mycia podłóg, często zdarza się tak, że nie ma się już siły na cokolwiek. Wtedy najlepiej sięgnąć po pomoc i nie mamy tutaj na myśli naszego partnera lub partnerki, którzy nas wyręczą, choć to też dobre rozwiązanie. Najlepiej jednak pomóc sobie samodzielnie, czyli skorzystać ze sprawdzonego rozwiązania.

mop parowy Karcher obsługaŹródło zdjęcia: www.karcher.com.pl

Mop parowy – czym jest i jak działa?

Mop parowy, jak jego nazwa wskazuje, służy do zmywania podłóg, ale nie wykorzystuje do tego wody. Przynajmniej nie w tej postaci, co inne, klasyczne mopy. Tego typu urządzenie nawilża ścierki z mikrofirby za pomocą pary. Dzięki temu nie pozostawiane są żadne zacieki na mytej powierzchni. Dodatkowo wspomniane ścierki mogą być nawilżane specjalnym środkiem czyszczącym, który pozwala na jeszcze dokładniejsze czyszczenie powierzchni. Tego typu urządzenia potrzebują oczywiście źródła zasilania, ale często też wyposażone są w akumulatory, co sprawia, że nic nie ogranicza ruchów podczas pracy. Do tego jest także stacja dokująca, która pozwala na sprytne ładowanie sprzętu.

Co można zmywać mopem parowym?

Mopy parowe nadają się praktycznie do każdej powierzchni, ale doskonale sprawdzają się na panelach podłogowych. Dzięki specjalnym ściereczkom nie rysują ich, a jeżeli są dodatkowo wyposażone w funkcję odkurzania, zbierają także niewielkie zabrudzenia oraz paprochy. Po całym sprzątaniu, warto jeszcze nabłyszczyć podłogę specjalnym sprzętem tak, żeby dłużej wyglądała jak nowa.

Powiązane artykuły