Miniagregaty hydrauliczne – przegląd rozwiązań

hudraulika

Spis treści

Miniagregaty hydrauliczne są niezwykle kompaktowe i umożliwiają pracę różnorodnych urządzeń hydraulicznych. Zasilają olejem hydraulicznym silniki i siłowniki hydrauliczne w wielu urządzeniach i maszynach przemysłowych, wydobywczych, budowlanych czy rolniczych. Przeznaczone są do małego i średniego natężenia pracy. Dowiedz się, czym jeszcze wyróżniają się te kompaktowe urządzenia hydrauliczne!

Czym charakteryzują się mini agregaty hydrauliczne?

W mini agregatach stosuje się silniki elektryczne prądu stałego, przemiennego lub silniki spalinowe benzynowe. Składają się one między innymi z silnika, pompy zębatej, zaworów bezpieczeństwa, zbiornika oleju z zaworem odpowietrzającym i filtrem ssącym, czy z rozdzielaczy hydraulicznych. Mini agregaty hydrauliczne cechują się małymi gabarytami, poręcznością i zwartą konstrukcją. Mają wysoką wydajność i doskonale się sprawdzają w warunkach terenowych oraz różnych środowiskach. Mogą pracować w zmiennych warunkach atmosferycznych oraz wysokich i niskich temperaturach.

Wykorzystanie agregatów zależy od rodzaju napędu. Te zasilane spalinowo wykorzystuje się głównie w branży budowlanej i sprzęcie używanym w terenie. Natomiast agregaty z napędem elektrycznym z racji tego, że nie wytwarzają iskier oraz spalin, mogą być używane w pomieszczeniach do maszyn przemysłowych czy obrabiarek.

O czym pamiętać przy zakupie miniagregatów hydraulicznych?

Miniagregaty hydrauliczne mogą zostać wykonane w różnych konfiguracjach i szerokiej gamie schematów hydraulicznych. Najważniejsze parametry, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy ich zakupie to między innymi: ciśnienie robocze, moc silnika, a także liczba pomp i ich wydajność – zauważa ekspert z firmy Bulmach, która oferuje elementy hydrauliki siłowej dla przemysłu.

Ważny jest także wybór niezbędnych podzespołów. Należy zakupić odpowiednie zabezpieczenia, typy szybkozłączy, filtry oraz zwrócić uwagę na długość przewodów. Trzeba także podjąć decyzję, czy agregat ma być stacjonarny, czy będzie przemieszczał się w terenie. Pamiętaj, że ich zastosowanie zależy głównie od tego, w jaki rodzaj napędu są wyposażone.

Powiązane artykuły