Miedziane rury do klimatyzacji – czym się charakteryzują?

klimatyzacja

Spis treści

klimatyzacjaKażdego roku w Polsce lata stają się coraz bardziej upalne oraz uciążliwe. Temperatury potrafią osiągać rekordowe wartości, a co za tym idzie wiele osób szuka ucieczki od bardzo męczących oraz niebezpiecznych dla zdrowia upałów. Taką mogą zapewnić właśnie systemy klimatyzacji. Te nie powstały by jednak bez miedzianych rur. Gdzie je znaleźć i czym charakteryzują się miedziane rury do klimatyzacji?

Jakie rury miedziane są wykorzystywane do tworzenia systemu klimatyzacji?

Rury miedziane w Warszawie, które są stosowane w systemach klimatyzacji mają dosyć ciężką pracę. Muszą one bowiem być gotowe na to, że w ich wnętrzu regularnie płynąć będzie czynnik chłodniczy. Muszą one być więc dostosowane do pracy z czynnikiem, a także do znoszenia różnych temperatur i ciśnienia roboczego.

Najlepszy wybór rur miedzianych zazwyczaj posiada hurtownia części systemów wentylacyjnych w Warszawie. Są one w stanie nie tylko zaoferować dowolne ilości rur miedzianych, ale też najlepsze ceny i doradztwo podczas wyboru tak by klient miał pewność, że dokonuje właściwego wyboru i kupuje odpowiednie rury miedziane.

Jak są wykonane rury miedziane do klimatyzacji?

Każda rura miedziana do klimatyzacji jak sama nazwa wskazuje jest wykonana głównie z miedzi, a dokładniej ze stopu, który zawiera zazwyczaj od 97 do nawet ponad 99,9% miedzi właśnie. Różnią się zazwyczaj domieszki. Znajdziemy na przykład stopy z dodatkiem żelaza oraz niewielką domieszką cynku. Często stosowane są również rury tworzone z ponad 99,9% miedzi i niewielkiej ilości fosforu, który jest stosowany jako odtleniacz.

Tak wykonane rury miedziane muszą być trwałe, a także dostosowane do pracy z nowoczesnymi czynnikami chłodniczymi. Do tego powinny one spełniać normę PN-EN 12735-1. Rury znajdziemy w formie miękkiej lub twardej. Podczas transportu mają one zaślepione końce tak by do środka nie dostały się żadne zanieczyszczenia. Dodatkowo przed użytkiem muszą one zostać zaizolowane. Izolację można wykonać samemu lub kupić rury już z założoną izolacją.

Powiązane artykuły