Masażer na cellulit – najlepiej już przy pierwszych objawach

walka z cellulitem

Spis treści

 

Niestety posiadanie cellulitu jest typowo kobiecą przypadłością z uwagi na różnice fizjologiczne i hormonalne między płciami. Cellulit inaczej jest określany jako skórka pomarańczowa i oznacza niewłaściwe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą. Walka z tą przypadłością wymaga działań na wielu płaszczyznach, gdyż inaczej nie przyniesie skutku.

Co się sprawdzi na cellulit?

W przypadku tego problemu estetycznego konieczne jest wykazanie systematyczności oraz różnych działań obejmujących:

 • zmianę diety(dużo błonnika, pełnoziarniste produkty oraz owoce i warzywa)
 • aktywność fizyczną,
 • codzienną pielęgnację.

Do codziennej pielęgnacji warto także włączyć kremy antycellulitowe, które są dostępne na rynku. Warto dobrać krem do własnych upodobań i potrzeb, gdyż każdy posiada inne składniki czy konsystencję. Duży wpływ na cellulit(na jego zniknięcie) ma także aktywność fizyczna jak:

 • spacery,
 • pływanie,
 • bieganie,
 • joga i inne.

Każda aktywność fizyczna jest wskazana, ale musi być systematyczna, aby przyniosła efekt. Walkę wspomogą również masaże na cellulit. Jednakże w tym wypadku także należy zadbać o regularność. Masaż na cellulit można wykonywać codziennie w domu lub zdać się na gabinet kosmetyczny. W domu bez problemu można użyć ogólnodostępnych manualnych masażerów na cellulit lub własnych rąk. Ważna jest systematyczność.

Jakie są dostępne masażery na cellulit?

Masażer na cellulit można zakupić w każdej drogerii, w sklepach stacjonarnych jak i online. Sam wybór masażera zależy od możliwości finansowych, własnych preferencji oraz czasu, jaki poświęci się na masaż. Obecnie na rynku można spotkać bardzo duży wybór produktów jakim jest masażer do cellulitu. Najczęściej spotykanym i zarazem najtańszym masażerem jest drewniany masażer antycellulitowy. Jest on wybierany w przypadku, gdy pojawiły się kłopoty z przepływem limfy czy nadmiarem tkanki tłuszczowej na udach lub pośladkach. Domowe sposoby wciąż się sprawdzają, gdyż pomimo postępu technologicznego kobiety wciąż walczą z pomarańczową skórką. Warto zdecydować się na produkty takie jak roller na cellulit (wałek do masażu).

Jaki wybrać masażer?

Do wyboru mamy także takie produkty jak masażer elektryczny na cellulit. Czasem warto zainwestować w droższy sprzęt, gdyż plastikowe szybko się rozpadają. Taki zabieg z narzędziem do masażu można wykonać w domu o każdej porze dnia z wykorzystaniem np. oliwki do ciała lub kremu ujędrniającego. Regularne korzystanie z przyrządu jakim jest masażer cellulit zostanie pokonany. Jako masażer do cellulitu mogą zostać wykorzystane także bańki chińskie, które są dostępne w aptekach.

Zobacz też, skuteczne kremy na cellulit: https://rankmistrz.pl/krem-na-cellulit-ranking/

Rodzaje masażerów do cellulitu?

Każda kobieta ma do wyboru takie masażery na cellulit jak:

 • ultradźwiękowe(emitują ultradźwięki, które wibrują pod skórą),
 • próżniowe, które pobudzają pracę układu immunologicznego,
 • elektryczne(wymagają mniej wysiłku niż inne urządzenia) oraz
 • bańki chińskie(rozbijają tkankę tłuszczową zgromadzoną pod skórą).

Sam wybór masażera do cellulitu zależy od:

 • możliwości finansowych(koszt od 15 złotych do nawet kilkuset złotych),
 • własnych zdolności(odpowiednia siła do nacisku masażerem) czy
 • czasu poświęcanemu na masaż( czy będzie to tylko 5 minut dziennie, a może nawet 30) oraz
 • od upodobań konkretnej kobiety(sprzęt elektryczny czy manualny).

Podsumowanie

Oczywiście skuteczność zabiegów z użyciem masażera zależy od regularności, intensywności czy nawet rodzaju użytego masażera. Rezultaty mogą pojawić się szybko lub dopiero np. po miesiącu. Jednakże walka z cellulitem wymaga użycia zarówno kremów na cellulit, masażów, ruchu jak i właściwej diety.

Powiązane artykuły