Masaż relaksacyjny u kosmetyczki – czym jest? Rodzaje, rezultaty, ceny

relaksacyjny masaz

Spis treści

Masaże są bardzo popularne i często prowadzone w gabinetach kosmetycznych. Wśród prowadzonych masażów bardzo popularne są te relaksacyjne. Czym dokładnie jest masaż relaksacyjny? Jakie może on dać efekty? Ile trzeba za niego zapłacić?

Czym jest masaż relaksacyjny?

Masaże dzielone są na różne kategorie zależnie od tego, jakie mają one cele oraz w jaki sposób są one prowadzone. Do popularnych typów masażów zaliczane są też masaże relaksacyjne. Co warto wiedzieć na ich temat?

Termin masażu relaksacyjnego odnosi się do masażu prowadzonego w celach odprężenia, relaksu, wypoczynku. Masażysta wykonuje wtedy inne rodzaje ruchów, które są powolniejsze, delikatniejsze, by dzięki temu wprowadzić klienta w stan błogości i przyjemności, co pozwala na poprawę samopoczucia psychicznego oraz redukcję dolegliwości fizycznych.

Rodzaje masażów relaksacyjnych

Obecnie masaże relaksacyjne dzielone są na różne kategorie zależnie od tego, jak są one prowadzone. Zalicza się do nich:

  • Klasyczne masaże relaksacyjne – prowadzone z użyciem rąk oraz kosmetyków, na przykład olejków o przyjemnym zapachu.
  • Masaże rozgrzanymi kamieniami – takie masaże wykorzystują kamienie nagrzane do wyższej temperatury, które układa się na plecach.
  • Masaże aromaterapeutyczne – łączone są one razem z terapią zapachami.
  • Masaże stemplami ziołowymi – używa się specjalnych woreczków z ziołami, którymi masuje się ciało.
  • Masaż czekoladowy – stosuje się podczas niego kosmetyki o zapachu czekolady albo roztopioną czekoladę.

Gdzie warto wykonać masaż relaksacyjny?

Gdy chcemy zdecydować się na dobry masaż relaksacyjny Gliwice – https://cataleyabeauty.pl/relaksujacy-masaz-plecow/ to miasto, gdzie obecnie można skorzystać z tego typu procedury w sprawdzonych gabinetach kosmetycznych. Adresy wraz z ofertami i cennikami masażu można znaleźć online.

Kiedy warto zapisać się na masaż relaksacyjny?

Masaże relaksacyjne mają szerokie zastosowanie i dedykowane są one głównie dla osób, którym zależy na większym relaksie.

Doskonale nadają się one dla osób przepracowanych, zestresowanych, które na co dzień nie mają zbyt wiele czasu dla siebie, dlatego też pozwalają na uzyskanie chwili dla siebie, by zapomnieć o codzienności.

Z tego względu masaż relaksacyjny może być również świetnym pomysłem na podarunek dla bliskiej osoby, której chcemy wręczyć coś miłego, na przykład na urodziny.

Masaż relaksacyjny – cena. Ile kosztuje?

Ceny tego typu masażów zależne są głównie od ich rodzaju. Zwykle trzeba liczyć się wtedy z wydatkiem od około 100 do 200 złotych za jeden masaż w salonie kosmetycznym. Cennik masażu można sprawdzić online.

Powiązane artykuły