Mała łazienka – jakie kolory będą do niej najlepsze?

Spis treści

Szukasz pomysłu na stylową łazienkę, która ma małą powierzchnię? Poznaj kolory, które sprawdzą się w niej doskonale i sprawią, że będzie prezentować się elegancko, a przy tym nie będzie przytłaczająca!

Mała łazienka w kolorze białym – nowoczesna i minimalistyczna

Do małych wnętrz najczęściej rekomendowane są kolory jasne, w tym biel. Właśnie dlatego w małym pomieszczeniu kapitalnie sprawdzi się wyposażenie i płytki ceramiczne w bieli. Taki kolor doskonale komponuje się z nowoczesnymi wystrojami wnętrz, ale również można wykorzystać go w klasycznych aranżacjach.

Możesz zdecydować się zarówno na płytki o matowym, jak i błyszczącym wykończeniu, na przykład na popularne płytki cegiełki albo na ciekawe płytki o trójwymiarowej fakturze. Biel kapitalnie komponuje się z innymi kolorami, więc możesz łatwo dobrać inne elementy wnętrza do swojego gustu i zmieniać je wtedy, gdy przyjdzie Ci na to ochota.

Wyposażenie łazienki Kraków – https://cermar2.pl/ szeroką gamę białych płytek ceramicznych można znaleźć w sklepach z wyposażeniem łazienkowym w Krakowie.

Płytki imitujące kamień – stylowa i tania alternatywa

Kamień w łazience jest bardzo drogi, dlatego wiele osób decyduje się obecnie na wykończenie tego pomieszczenia za pomocą płytek ceramicznych imitujących kamień. Bardzo popularne są płytki o wyglądzie marmuru, ale także granitu czy piaskowca. Intrygującą propozycją będą również płytki wyglądające jak lastriko.

Do aranżacji w mniejszych pomieszczeniach warto wybrać płytki w odcieniach jasnych, które nie przytłoczą wnętrza. Ciemne kolory można pozostawić na podłogę, na przykład może być to antracyt czy nawet czerń.

Beżowe płytki ceramiczne – neutralne i eleganckie

Beż w tym sezonie jest bardzo modny i obecnie sięga po niego wiele osób, które chcą stworzyć efektownie wyglądające aranżacje. To również kapitalny wybór do małej łazienki, aby nadać jej przytulny i elegancki wygląd.

Płytki ceramiczne w kolorze neutralnego beżu będą dobrze komponowały się z kolorami jak biały, czarny, szary czy brązowy, dlatego można łatwo dobrać je do swojego pomysłu na wnętrze.

Najlepiej poszukiwać modeli w jaśniejszych kolorach, na przykład imitujących kamień. Również świetnie będą wyglądały płytki z dekoracyjnymi zdobieniami 3D. Unikaj natomiast płytek z kolorowymi nadrukami, na przykład w kwiaty lub inne duże motywy.

Wobec tego urządzenie małej łazienki nie musi być trudne, gdy dobierze się odpowiednie płytki ceramiczne. Dzięki nim można sprawić, że wnętrze będzie wyglądało elegancko i jednocześnie będzie powiększone optycznie!

Powiązane artykuły