Macie pomysł na ogrodzenie?

Takie drewniane ogrodzenie malowniczo komponuje się z otoczeniem, intryguje kształtem i sposobem ułożenia palików

Spis treści

Takie drewniane ogrodzenie malowniczo komponuje się z otoczeniem, intryguje kształtem i sposobem ułożenia palików

Większość ludzi posiadających swój kawałek ziemi na Ziemi – pragnie w jakiś sposób zaznaczyć swój teren, oddzielić go od tego, co wokół i nie ich. Taką właśnie funkcję pełnią rozmaite ogrodzenia, które dodatkowo mają podnosić poziom bezpieczeństwa mieszkańców wolnostojących domów i domków (choć coraz częściej ogradzane są również bloki i osiedla). Im wyższe, solidniejsze i szczelniejsze ogrodzenie – tym bardziej nasza posiadłość będzie się odcinała od otoczenia. Jeśli jednak zależy nam na harmonijnym wkomponowaniu naszego domu w krajobraz – wybieramy mniej inwazyjne rozwiązania, stawiając przede wszystkim na naturalne drewno. Szukasz inspiracji na takie właśnie ogrodzenie? Ja też! 

Tradycyjny płotek w nowoczesnej odsłonie, czyli oszlifowane i zabezpieczone odpowiednim lakierem deski. Wyglądają uroczo, spełniają funkcję wyznaczenia granic naszej posesji i zapewniają bezpieczeństwo naszym psom (oczywiście ważne jest odpowiednie dobranie wysokości i gęstości płotu do gabarytów naszego zwierzaka).

Drewniany płotek pozwala wyznaczyć granice naszej posesji i tworzy bezpieczną przestrzeń dla zwierząt domowych

Nikt nie powiedział, że drewno nie może być… multikolorowe! Może! Takie ogrodzenie z pewnością spodoba się dzieciom i ubarwi przestrzeń.

Kolorowe ogrodzenie? Idealne dla rodzin z dziećmi i wszystkich miłośników ubarwiania rzeczywistości wokół nas

Minimalizm? Oto on! Czysta, biała forma, która równocześnie odcina się od otoczenia i harmonijnie się z nim komponuje. Jak to w ogóle możliwe?

Minimalizm sprawdza się zawsze, również wtedy gdy nie mamy innego pomysłu

Pragniemy intymności? Możemy sobie zafundować nieprzezierne ogrodzenie z szerokich desek. To rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku, gdy nasz dom stoi blisko drogi.

Pionowe ogrodzenie z szerokich desek zamontowanych bardzo blisko siebie to gwarancja intymności w naszym ogrodzie

A może te same deski w wersji poziomej? To bardzo modne rozwiązanie, które w ostatnich latach znajduje uznanie wielu właścicieli domów.

Poziomo ułożone deski pozwalają na stworzenie nieprzeziernego, gwarantującego intymność ogrodzenia, które doskonale wpisze się w naturalny krajobraz

Powiązane artykuły