Łóżko drewniane do pokoju dziecka. Czy to dobra inwestycja?

drewniane lozko dla dziecka

Spis treści

Szukasz łóżka do pokoju swojego dziecka, ale nie wiesz, na jaki materiał się zdecydować. Do wyboru masz łóżka metalowe, drewniane i wykonane z płyt meblowych. W tym artykule dowiesz się, czy inwestowanie w drewniane łóżko do pokoju dziecięcego jest opłacalne, a jeśli tak to dlaczego.

Jakie powinno być łóżko dziecięce?

Wybierając łóżko dla swojej pociechy, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów:

Trwałość — wybierz mebel wykonany z trwałego materiału, który wytrzyma dziecięce harce i skakanie. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku łóżka drewniane. Najczęściej wykonuje się je z drewna olchowego, dębowego, bukowego lub sosnowego.

Sosna jest idealnym materiałem na łóżko do pokoju małego alergika, ponieważ jest antystatyczna i nie chłonie kurzu. Dodatkowo jest stosunkowo tania i trwała.

Bezpieczeństwo — sprawdź, z czego wykonane zostało łóżko, które chcesz kupić. Zwróć uwagę, czy są to certyfikowane, atestowane materiały. Jeżeli mebel pomalowany jest farbą, upewnij się, czy jest ona nietoksyczna i bezpieczna dla dzieci. Zdarza się, że maluchy będą chciały „posmakować” swojego nowego łóżeczka. Jeśli masz małe dziecko, wybierz dla niego model z zaokrąglonymi brzegami, bez szorstkich powierzchni i z barierką, która ochroni je przed upadkiem.

Odpowiedni rozmiar — wielkość łóżka dziecka dopasuj do jego wieku, wysokości i wagi. Nie wiesz, jaki rozmiar łóżka będzie odpowiedni dla Twojego dziecka? Możesz zasugerować się poniższymi wymiarami:

  • 0-2 lata – 120 × 60 lub 140 × 70 cm
  • 2-5 lat – 160 × 80 cm
  • 6-10 lat – 160 × 80 lub 180 × 90 cm
  • 10 lat + – 190 × 90 lub 200 × 100 cm

Szeroki wybór wygodnych, drewnianych łóżek zarówno dla dzieci, jak i dorosłych znajdziesz w ofercie producenta mebli drewnianych K&D.

Zalety drewnianych łóżek dla dzieci

Drewniane łóżka dziecięce są przede wszystkim solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, szczególnie gdy mowa o meblach wykonanych z twardego drewna dębowego. Nawet jeśli ulegną uszkodzeniu, bardzo łatwo można je naprawić.

Drewno to materiał naturalny, uniwersalny i ponadczasowy. Jest zawsze w modzie. Pasuje praktycznie do każdego wnętrza i dodaje mu wyjątkowego ciepła, co jest szczególnie pożądane w przypadku sypialni Twojej pociechy.

Wybierając drewniane łóżko, dbasz o środowisko. W przypadku, gdy będziesz musiał wyrzucić mebel, unikniesz wytwarzania sztucznych odpadów.

Powiązane artykuły