Laserowy resurfacing twarzy. Charakterystyka zabiegu

zabiegi na twarz

Spis treści

Odmłodzenie, poprawa jędrności i struktury skóry, likwidacja zmarszczek i blizn – oto główne efekty laserowego resurfacingu twarzy. Zabieg przeprowadzany przy użyciu lasera Erbowo-Yagowego Fotona Dynamis Sp prowadzi do całkowitej przebudowy skóry i jest jednym z najchętniej wybieranych metod odmładzania twarzy. W jaki sposób światło lasera oddziałuje na skórę, że zapewnia tak spektakularne efekty? Jak przebiega zabieg i jak należy się do niego przygotować?

Przebieg laserowego resurfacingu twarzy

Resurfacing laserowy może być przeprowadzany na całej twarzy, w tym w okolicach oczu i powiek. Swoim działaniem powoduje bezpieczne tworzenie się siatki mikrouszkodzeń otoczonych zdrową tkanką skórną. Dzieje się tak nie bez powodu. Jak wyjaśnia gabinet laseroterapii Lasermedica, taki układ sprawia, że dochodzi do pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny, w wyniku czego skóra szybciej się regeneruje. Wytwarzanie kontrolowanego nagrzewania skóry prowadzi do zagęszczenia cery i wzmocnienia efektu odmłodzenia.

Jak przygotować się do zabiegu?

Wśród zaleceń, do których należy się stosować przed zabiegiem resurfacingu laserowego należy zrezygnowanie z preparatów zawierających retinol, izotretynoinę oraz inne pochodne witaminy A. Kosmetyki z tymi składnikami należy odstawić na miesiąc przed zabiegiem. Zaleca się nie stosować peelingów i mikrodermabrazji na tydzień przed zabiegiem.

Przebieg laserowego resurfacingu twarzy

Laserowy resurfacing twarzy nie jest zabiegiem bolesnym. Pacjenci mogą odczuwać delikatne pieczenie, szczypanie i ciepło. W zależności od powierzchni skóry zabieg może trwać od 15 do 45 minut. Pacjent może od razu po zabiegu wrócić do domu. Nie wymaga się również rezygnacji z codziennych obowiązków, jeśli nie powodują one przegrzania i przekrwienia skóry. Należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, spożywania alkoholu oraz gorących kąpieli. Skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, dlatego wielu pacjentów decyduje się wrócić do aktywności zawodowej po około dwóch dniach, gdy objawy te ustąpią.

Efekty laserowego resurfacingu twarzy

Pacjenci, którzy zdecydowali się na laserowy resurfacing twarzy, zauważają:

  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • poprawę gęstości skóry,
  • złuszczenie naskórka i przebudowę kolagenu,
  • obkurczenie porów,
  • napięcie i ujędrnienie skóry,
  • poprawę owalu twarzy.

Powiązane artykuły