Lamele ścienne – dekoracja jedyna w swoim rodzaju.

Spis treści

Każdy profesjonalny architekt czy projektant doskonale zdają sobie sprawę, jak ważny jest wybór dekoracji do tworzonych aranżacji wnętrz. To dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać spektakularne, zamierzone efekty końcowe. Dekorację ścian należą do jednych z najbardziej kluczowych. Lamele ścienne są nowoczesną, designerską propozycją. Czym są i z jakimi elementami je łączyć? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

lamele scienne

Czym są lamele ścienne?

Czym są lamele? Dlaczego cieszą się tak ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona użytkowników? Lamele są pionowymi listwami, które przeznaczone są do dekoracji ścian czy sufitów domów, mieszkań, restauracji czy innych obiektów użyteczności publicznej. Lamele są produktami czterostronnie laminowanymi, przez co przy ich pomocy możemy stworzyć wielowymiarowe dekoracje. Lamele montujemy przy pomocy kleju montażowego lub wkrętów. Łatwy, trwały montaż sprawia, że lamele niezwykle chętnie wybierane są do wielu, różnorodnych aranżacji wnętrz o unikatowym stylu.

lamele scienne

Jak wykorzystać lamele?

Lamele są produktami o bardzo szerokim spektrum zastosowania. Możemy przy ich pomocy zdobić ściany, sufity, jak również tworzyć ścianki działowe, które pomogą w nowoczesny sposób dzielić przestrzeń naszych wnętrz. Ich unikalny, nowoczesny i niezwykle interesujący wygląd sprawia, że lamele dekoracyjne https://4wall.pl/181_lamele wybierane są do salonów, kuchni, gabinetów, korytarzy oraz wielu innych pomieszczeń, w których pragniemy uzyskać doskonały, designerki efekt końcowy tworzonych aranżacji. Co więcej, lamele możemy wykorzystać także jako oryginalne wykończenie schodów, tworząc przy ich pomocy innowacyjne balustrady. Tego rodzaju produkty stanowią bardzo atrakcyjną alternatywę dla standardowych wersji balustrad.

lamele scienne
 

Z czym łączyć lamele dekoracyjne?

Na pytanie, z czym łączyć lamele nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Szeroki wybór kolorystyczny sprawia, że lamele możemy łączyć z wieloma, różnorodnymi elementami wnętrz. Lamele wykonywane są z płyty MDF, pokryte czterostronnym laminatem w różnych kolorach. To sprawia, że lamele dekoracyjne mogą łączyć się zarówno z elementami w stylu klasycznym, skandynawskim, art- dèco, nowoczesnym, industrialnym czy eklektycznym. Stanowią doskonałe tło bądź uzupełnienie zarówno do mebli klasycznych, drewnianych, o bogatych zdobieniach i unikatowym wykończeniu, jak również z modelami niezwykle nowoczesnymi, o prostej i surowej formie. Wielość kolorów, w których dostępne są lamele dekoracyjne sprawia, że możemy je łączyć zarówno z barwami chłodnymi, jak i ciepłymi.

Lamele ścienne wprowadzają do wnętrz bardzo dużo przytulności, która idzie w parze z nutką elegancji. Stanowią niesztampowe rozwiązanie dedykowane dla wszystkich osób, które cenią połączenie ponadprzeciętnej estetyki wraz z doskonałą funkcjonalnością.

dekoracja scian

Powiązane artykuły