Kursy na wózki widłowe – czy trzeba je odnawiać?

uprawnienia na wozki widlowe

Spis treści

Kurs na wózki widłowe jest bardzo pomocny. Nie da się ukryć, że wielu pracodawców wymaga właśnie tego rodzaju uprawnień. Czy wystarczy raz zaliczyć egzamin i kurs na prawo jazdy, a może trzeba kurs odnawiać po pewnym czasie? Warto sprawdzić, jak to wygląda w praktyce i rzeczywistości. 

Kursy na wózki widłowe – co trzeba o nich wiedzieć?

Kiedyś kursy na wózki widłowe kończyły się egzaminem i uprawnienie było ważne bezterminowo. To się zmieniło. Konkretnie zmiany zostały wprowadzone w roku 2019 stosownym dokumentem. Co w sytuacji, gdy uprawnienie traci na ważności? Wtedy kursy na wózki widłowe w Poznaniu nie muszą być powtarzane. Tak naprawdę nie trzeba do nich podchodzić po raz kolejny i znów zdawać egzamin.

Jeśli spełnia się określone warunki, to uprawnienia zostaną przedłużone bez żadnego problemu. Jak to wówczas wygląda? Wystarczy złożyć stosowny wniosek do Urzędu Nadzoru Technicznego. Koniecznie trzeba się za to wziąć na trzy miesiące przed upływem końca ważności uprawnień. Można to zrobić online, czy też osobiście. Jak widać na załączonym obrazku, nie jest to zbyt skomplikowane. Same w sobie kursy na wózki widłowe Poznań, również skomplikowane nie są.

Czym są kursy ADR?

Pewnie każda osoba słyszała o czymś takim jak kursy ADR w Bydgoszczy. Czym są kursy ADR Bydgoszcz? Kursy te są tak naprawdę przeznaczone dla wszystkich kierowców, którzy się zajmują transportem niebezpiecznych materiałów. Podczas kursu jest podejmowana tematyka, która ma na celu uświadomienie zagrożeń, czy też przygotowanie do w pełni bezpiecznego transportu.

Szkolenie takowe zawsze się kończy egzaminem. Z kolei zaświadczenie ważne jest w kraju, a także w państwach, które zdecydowały się na podpisanie konwencji ADR. Szkolenie ADR trzeba odnowić co pięć lat. Okres ten liczy się od momentu wydania ostatniego zaświadczenia ADR.

Bezpieczeństwo na drodze jest niesamowicie ważne oraz istotne. Warto mieć to na uwadze.

Powiązane artykuły