Kurs fotografii – dobry pomysł na lato!

Fotografowanie to zatrzymywanie w kadrze niezwykłych chwil i emocji

Spis treści

Fotografowanie to zatrzymywanie w kadrze niezwykłych chwil i emocji

Kurs fotografii to doskonały sposób na podniesienie swoich fotograficznych umiejętności. Jeżeli dysponujemy sprzętem, ale frustrują nas niezadowalające efekty naciskania spustu migawki – koniecznie pomyślmy o szkoleniu. Spokojnie, to wcale nie kosztuje wiele i absolutnie nie będziemy musieli stawać w szranki z profesjonalistami. Kursy fotografii organizowane są na różnych poziomach zaawansowania i przeznaczone dla osób o różnych umiejętnościach. Tematyka? Różnorodna! Zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie! Zacznijmy jednak od kursu podstawowego…

Jak robić ładne i ciekawe zdjęcia?

Kurs fotografii może być skierowany do różnych odbiorców i dotyczyć różnych tematówKurs fotografii obejmujący jej podstawy to kolejny krok (po nauczeniu się obsługi swojego aparatu i rozszyfrowaniu do czego służą wszystkie przyciski) do robienia interesujących zdjęć. Tego typu szkolenia przeznaczone są przede wszystkim dla hobbystów, których pasją jest (lub będzie!) fotografowanie. Z kursów chętnie korzystają również blogerzy, chcący zapełniać swoje blogi, strony internetowe i konta na portalach społecznościowych wysokiej jakości, autorskimi zdjęciami. Fotografie to doskonały sposób na zatrzymanie w kadrze wyjątkowych chwil i zdarzeń, uwiecznienie emocji i niezwykłych miejsc. Zdjęcia posiadają moc opisywania wspomnień bez użycia słów, a im lepszej jakości są to obrazy – tym dokładniejszy opis i wyrazistsze wspomnienie. Poprawność techniczna to nie wszystko – ważna jest umiejętność wyszukiwania ciekawych obrazów i tworzenia oryginalnych kompozycji.

Kurs fotografii – kilka rad na początek

Zanim zapiszemy się na kurs fotografii – opanujmy podstawy podstaw!

  1. Stabilne trzymanie aparatu przybliża nas do zdjęć ostrych i wyraźnych. Czasem w poszukiwaniu idealnej kompozycji jesteśmy zmuszeni potrzymać ów aparat trochę dłużej – warto wykorzystywać wszelkie naturalne podpory, dla ustabilizowania swojej pozycji. Mamy możliwość oparcia się o drzewo lub ścianę? Zróbmy to! No i kiedy tylko to możliwe (i uzasadnione) – używajmy statywu.
  2. Panuj nad światłem. Wydawać by się mogło, że pstrykanie zdjęć w samo południe słonecznego dnia to nic trudnego… Błąd. Ostre światło i kontrasty są bezlitosne i podkreślą wszystkie niedoskonałości kompozycji oraz niedociągnięcia techniczne fotografa. Na dobry początek fotografujmy rano (w okolicach wschodu słońca) i wieczorem (gdy słońce zachodzi) – miękkie i ciepłe światło jest dużo łatwiejsze dla początkującego fotografa.
  3. Wybierz tło. Z rozwagą i namysłem. Musimy mieć świadomość, że nasz aparat rejestruje więcej niż ludzkie oko. Tło skomplikowane, z dużą ilością detali będzie po prostu zagmatwane i sprawi, że oglądająca je osoba nie będzie wiedziała, na czym skupić uwagę.
  4. Zastanów się nad zdjęciem. Dajmy sobie chwilę do namysłu. Co tak naprawdę chcemy sfotografować i czy to właśnie ujęcie pokazuje to coś? Oczywiście obecna fotografia cyfrowa daje nam nieograniczone możliwości testowania siebie, swoich umiejętności i naszego sprzętu. Mimo wszystko jednak, warto zastanowić się nad fotografią zanim zrobimy „pstryk”.

Kurs fotografii Kraków – czy są tu jacyś chętni na podniesienie swoich umiejętności? Jeszcze zdążymy z formą przed wakacjami!

Kurs fotografii to doskonały sposób na podniesienie swoich umiejętności w fotografowaniu

Powiązane artykuły