Kurs fotografii – dlaczego warto i jaki kurs wybrać?

kurs fotografii

Spis treści

Robienie zdjęć stało się dziś bardzo popularnym hobby. Gdzie nie spojrzeć, tam wszyscy robią zdjęcia i dzielą się nimi w mediach społecznościowych. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest to bardzo twórcze i kreatywne zajęcie. Uczy patrzenia na świat i dostrzegania drobiazgów, pozwala łapać i utrwalać wyjątkowe, aczkolwiek często ulotne chwile. Aby robić niesamowite zdjęcia wcale nie potrzebujemy wymyślnego i profesjonalnego sprzętu. Jedyne, czego faktycznie nam potrzeba to dobry kurs fotografii, o ile oczywiście chcemy być lepsi w tym, co robimy i robić jeszcze ciekawsze zdjęcia. Interesuje Cię kurs fotografii w Warszawie lub Krakowie? Sprawdź, dlaczego warto i gdzie się zapisać!

Dlaczego warto zapisać się na kurs fotografii?

Kurs fotografii może być świetną przygodą! Tak samo ekscytującą i pełną wrażeń, jak samo strzelanie fotek. Powodów do zapisania się na taki kurs jest całe mnóstwo. Wszystkich argumentów nie da się przytoczyć, więc skupmy się na tych najważniejszych.

Poznasz aparat, uporządkujesz wiedzę

Nieważne czy zapiszesz się na kurs fotografii w Warszawie, czy wybierzesz kurs fotografii w Krakowie, Trójmieście, itp. Najważniejsze, że podjęcie tego typu działania pozwoli ci wejść na wyższy poziom robienia zdjęć. Przede wszystkim poznasz swój aparat lepiej i dowiesz się na co tak naprawdę go stać. To prawda, że możesz poczytać o jego funkcjach w instrukcji obsługi, ale to nie to samo. Dopiero na kursie możesz się dowiedzieć, w jaki sposób wycisnąć maksimum ze swojego aparatu, jak właściwie ustawić sprzęt i jak się nim posługiwać tak, aby wykorzystać wszystkie jego możliwości. Pomoc profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem będzie w tym zakresie zbawienna.

Kurs fotografii to kompendium wiedzy

Dostęp do prywatnego „mentora” – nauczyciela, który płynnie wprowadzi w świat fotografii i ukierunkuje na dalszy rozwój to bardzo cenne doświadczenie. W życiu codziennym raczej nie mamy możliwości uczenia się od mistrzów i choćby z tego też względu warto wybrać się na profesjonalne zajęcia z fotografii. Ponadto taki kurs obejmuje kompleksową wiedzę z danej dziedziny fotografii. Pozwala poznać teorię poprzez praktykę. Niektórych rzeczy nie da się nauczyć z książek, a chcąc zgłębić temat robienia zdjęć od podszewki, należy to robić czynnie i w różnych warunkach, pod okiem profesjonalisty. Na takim kursie nauczysz się jak zrobić dobry portret lub fotografię krajobrazu z uwzględnieniem odpowiedniej techniki, metodyki ujęć czy rodzaju zastosowanego oświetlenia.

Nauka poprzez konstruktywną krytykę

Nikt z nas nie lubi być „krytykowany” i oceniany. Ale dzięki opiniom osób trzecich jesteśmy w stanie zauważyć pewne braki i niedociągnięcia. W ten sposób się uczymy i rozwijamy swój warsztat. Na kursie fotograficznym pokazujemy prace profesjonalistom, którzy poprzez konstruktywną krytykę mogą zasugerować, co zmienić, poprawić, z czego zrezygnować tak, aby zdjęcie było doskonałe artystycznie i technicznie. Trzeba pamiętać, że opinia osób nam bliskich nie zawsze jest obiektywna, a ucząc się samemu w domu nie mamy szansy uzyskać feedbacku od profesjonalistów. Tylko osoba zajmująca się fotografią od dłuższego czasu może ci powiedzieć czy twoje zdjęcia są na tyle dobre, aby ich robienie stało się twoim sposobem na życie.

Kurs fotografii to szansa na zbudowanie portfolio

Kurs fotografii to świetna okazja do zbudowania swojego pierwszego portfolio. Na zajęciach będziesz robić mnóstwo zdjęć, z których później możesz stworzyć swoje pierwsze portfolio. Kurs podstawowy pozwoli Ci dodać zdjęcia o różnym profilu i stworzyć różnorodne portfolio. Po kursie specjalistycznym dodasz do swojego portfolio profesjonalne zdjęcia wysokiej jakości, które będą świadczyły o tym, że jesteś specjalistą np. w fotografii rodzinnej czy portretowej.

Znajdziesz własną drogę

Fotografia to niezwykle szeroka dziedzina sztuki i czasami trudno samemu określić, który jej odłam pasuje nam najbardziej lub w którym jesteśmy najlepsi. Zapisując się na ogólny kurs z podstaw masz szansę poznać każdy rodzaj fotografii i zdecydować w praktyce, który najbardziej ci odpowiada.

mężczyzna z aparatem

Certyfikat też jest ważny!

Zapisując się na profesjonalny kurs fotografii w Warszawie, Krakowie czy każdym innym mieście zyskasz coś jeszcze – certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności. Jest to ważny dokument, bo nie tylko potwierdza fotograficzne umiejętności, ale także może się przydać w późniejszej działalności zawodowej.

Kurs fotografii – jaki i gdzie?

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z profesjonalną fotografią? Zrezygnuj więc z tematycznych kursów (na nie jeszcze przyjdzie czas) i skup się na dwóch: obsługi aparatu i podstaw fotografii. Te dwa kroki stanowią fundament wiedzy każdego fotografa, niezależnie od tematyki zdjęć. Później przyjdzie czas na kolejne zajęcia, np. z obróbki i wywoływania zdjęć, obsługi lamp błyskowych, itp.

 

Gdzie na kurs fotografii w Warszawie lub Krakowie? Najlepiej od razu do Akademii Nikona. Wykładowcy Akademii to profesjonaliści, realizujący swoje autorskie programy oparte na wieloletnim doświadczeniu edukacyjnym. W Akademii Nikona prowadzone są szkolenia dla amatorów chcących poznać swój aparat, osób zainteresowanych pogłębianiem i uporządkowaniem swojej wiedzy fotograficznej i robieniem bardziej kreatywnych zdjęć, jak również dla profesjonalistów, którzy chcą wypróbować zaawansowany technologicznie sprzęt oraz skorzystać z wiedzy znanych fotografów.

 

Powiązane artykuły