Kupujesz auto? Zwróć uwagę na jego kolor!

Spis treści

Czy wiesz, że ta z pozoru mało istotna cecha Twojego przyszłego auta, ma tak naprawdę spore znaczenie. Zobacz, o czym decyduje kolor samochodu.

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Kolor auta wpływa na Twoje bezpieczeństwo na drodze. Chodzi oczywiście o widoczność po zmroku lub w czasie gorszej pogody. Bardziej widoczne na drodze są samochody w wyrazistszych kolorach, czyli żółte, pomarańczowe, czerwone oraz srebrne; mniej – auta czarne, białe oraz zielone.

Po drugie – praktyczność

Barwa samochodu decyduje również o jego stronie praktycznej. Dla przykładu samochody białe czy utrzymane w bardzo jasnych odcieniach o wiele trudniej utrzymać w czystości, bo szybko ujawniają się na nich wszelkie zabrudzenia czy rysy. Czarne i czerwone auta z kolei dość szybko się nagrzewają, co bywa mocno odczuwalne latem. Tych wszystkich wad nie posiadają natomiast auta srebrne.

Po trzecie – cena

Kolor auta wpływa też na cenę auta. Najtańsze są samochody w barwach z podstawowej palety – jak biały, czarny, czerwony. Nieco więcej wydamy na auto w wymarzonym niestandardowym kolorze. Warto przy tym wspomnieć, że na cenę pojazdu wpływa też rodzaj lakieru. Droższą opcją, ale o wiele trwalszą i wpływającą na odbiór estetyczny wozu są lakiery metaliczne, perłowe i brylantowe.

Reasumując – jeśli stoisz właśnie przed decyzją o zakupie czy wymianie auta, zwróć uwagę również na jego kolor. Jak widzisz – Twój wybór w tej kwestii może mieć bowiem spore znaczenie…

Powiązane artykuły