Kupujemy rękawice ochronne

Spis treści

Rękawice ochronne – dla jednych zbędny balast, dla innych niezwykle ważna część stroju roboczego. Kiedy mogą się nam rzeczywiście przydać i jak wśród zróżnicowanych rodzajów znaleźć te właściwe?

Kiedy mogą się przydać rękawice ochronne?

Przede wszystkim są przydatne przy wszelkiego rodzaju czynnościach, które wiążą się z kłopotliwym do usunięcia zabrudzeniem dłoni i paznokci. Rękawice ochronne przydatne są również wtedy, kiedy mamy do czynienia z wszelkiego rodzaju chemikaliami. Przydatne mogą być również wtedy, kiedy wykonujemy prace związane z obsługą maszyn elektrycznych. Rękawice ochronne mogą też pomóc przy precyzyjniejszym posługiwaniu się niektórymi narzędziami.

Czym kierować się przy wyborze rękawic ochronnych?

Tego rodzaju odzież roboczą znajdziemy nie tylko w specjalistycznych sklepach, ale również w zwykłych marketach na działach z akcesoriami samochodowymi, ogrodowymi czy przeznaczonymi dla majsterkowiczów. Czym kierować się przy ich wyborze? Najważniejsze to przeznaczenie takich rękawic. Po drugie – materiał wykonania, ale i ich grubość. Po trzecie – rozmiar. To niezwykle istotne, gdyż za duże bądź za małe rękawice mogą skutecznie utrudnić nam wykonywanie określonych czynności. Ale najważniejszą cechą jest stopień ochrony, która powinna być wyraźnie określona. I tak:

  • I stopień – to rękawice do domowego użytku, które chronią przed otarciem lub zabrudzeniem skóry;
  • II stopień – obejmuje rękawice ułatwiające prace warsztatowe czy naprawcze; rękawice z tej grupy chronią przed przecięciami, działaniem chemikaliów, przebiciami i przetarciami
  • III stopień – to specjalistyczne rękawice, stanowiące ochronę przed gorącymi elementami, agresywnymi chemikaliami czy bardzo niskimi lub wysokimi temperaturami.

Osobiście zawsze należałam do osób, którym tego rodzaju akcesoria wydawały się zbędne. Ale gdy pomogły mi przy konserwacji i naprawie steppera, a wcześniej przy oczyszczaniu grobów – przeszłam do obozu zwolenników rękawic ochronnych. Wypróbujcie ! Mówię Wam – komfort pracy bezcenny.

Powiązane artykuły