Nie masz kosiarki do trawy? Czas o niej pomyśleć!

Elektryczne kosiarki do trawy to świetne rozwiązanie do niewielkich ogrodów z trawnikami nieprzekraczającymi powierzchni 600 m2

Spis treści

Elektryczne kosiarki do trawy to świetne rozwiązanie do niewielkich ogrodów z trawnikami nieprzekraczającymi powierzchni 600 m2

Mamy zimę. Z prac ogrodowych pozostaje nam… wyglądanie wiosny. Aby owo wyglądanie sobie urozmaicić, możemy zacząć planować wiosenne prace ogrodowe, szukać inspiracji na urządzenie zielonej przestrzeni wokół domu oraz zrobić przegląd narzędzi i urządzeń. Brakuje nam czegoś, nie mamy kosiarki do trawy? Zima to dobry moment na spokojne zakupy! Dzisiaj bierzemy na przysłowiową tapetę kosiarki elektryczne.

Dla kogo kosiarka elektryczna?

Kosiarki do trawy elektryczne wymagają podłączenia do źródła prądu, najlepiej bez konieczności używania przedłużaczyKosiarka do trawy elektryczna to urządzenie przeznaczone przede wszystkim dla właścicieli niewielkich trawników – optymalnie około 200-600 m2. Powierzchnia trawnika, o który chcemy dbać za pomocą kosiarki elektrycznej powinna być w miarę równa i prosta, a także nie oddalona zanadto od źródła prądu (w innym wypadku będziemy zmuszeni do korzystania z przedłużaczy, co znacząco utrudni pracę).

Parametry elektrycznej kosiarki do trawy

Podstawowym parametrem kosiarki jest jej moc – kosiarki elektryczne mają zazwyczaj moc od 1000 do 1800 W. Za tym podstawowym parametrem idą kolejne: wydajność (im wyższa moc urządzenia, tym wyższa wydajność) i szerokość koszenia (im szersza kosiarka, tym szybciej uporamy się z koszeniem). Przyjmuje się, że do koszenia powierzchni nie przekraczających 200 m2 wystarcza urządzenie o mocy 1400 W i szerokości koszenia do 33 cm. Trawniki o powierzchni do 400 m2 skosimy kosiarkami o mocy 1600 W i szerokości koszenia do 43 cm. Do większych trawników, których łączna powierzchnia nie przekracza jednak 600 m2 – przyda się kosiarka o mocy 1800 W i szerokości koszenia około 46 cm. Istotny jest również materiał obudowy kosiarki. Najtańszą i najlżejszą opcją jest plastik, ale to równocześnie rozwiązanie najmniej trwałe. Optymalnym rozwiązaniem są obudowy aluminiowe, które łączą w sobie lekkość plastiku i trwałość metalu.

Udogodnienia i regulacje

Warto wybrać urządzenie posiadające jak najwięcej funkcjonalnych udogodnień, np. składane elementy i regulację wysokości koszeniaWychodząc z założenia, że praca w ogrodzie ma nam przede wszystkim sprawiać przyjemność – oglądając kosiarki do trawy zwróćmy uwagę na dodatkowe udogodnienia i funkcjonalne rozwiązania, które pozwolą dostosować urządzenie do indywidualnych potrzeb. Ważna jest m.in. możliwość regulacji wysokości koszenia, dzięki której nasza trawa będzie miała odpowiednią dla nas wysokość (regulacja może być centralna lub osobna do każdego kółka). Kosz na skoszoną trawę oraz funkcja mulczowania trawy zdecydowanie ułatwią pracę. Napęd na koła sprawi, że prowadzenie kosiarki nie będzie od nas wymagało praktycznie żadnego nakładu sił.  Składane elementy urządzenia ułatwią jego przechowywanie.

Powiązane artykuły