Kominy ceramiczne – wybór na lata

komin

Spis treści

kominKominy wykonuje się obecnie z wielu typów materiałów. Wśród nich nadal bardzo popularne są materiały ceramiczne, które używane są już od wielu wieków. Dlaczego warto zdecydować się na komin ceramiczny?

Kiedy stosuje się kominy z ceramiki?

Wykonane z materiałów ceramicznych kominy mają wszechstronne zastosowanie i mogą być one wykorzystane do wielu celów.

Bardzo często kominy ceramiczne – https://kominprofil.pl/kominy-ceramiczne/ montowane są w domach jednorodzinnych, gdzie służą do odprowadzania spalin z kotła centralnego ogrzewania. Również mogą być one wykorzystane do tworzenia systemów wentylacyjnych.

Ponadto kominy z ceramiki z powodzeniem sprawdzają się jako kominy przemysłowe w różnych zakładach do urządzeń grzewczych oraz do odprowadzania innego rodzaju spalin powstających podczas procesów produkcyjnych czy technologicznych.

Jak zbudowane są kominy ceramiczne?

Kiedyś kominy ceramiczne budowano z cegieł, natomiast obecnie zamiast nich bardzo często wybierane są kominy systemowe.

Systemy kominowe budowane są ze współpracujących ze sobą komponentów, które pozwalają na wykonanie sprawnie działającego komina jeszcze łatwiej. To powoduje, że można łatwo dopasować je do konkretnego miejsca montażu oraz oczekiwanej funkcjonalności.

Takie systemy kominowe składają się z elementów jak:

  • pustaki kominowe z kanałami

  • rury i kolanka

  • blachy

  • stożki

  • przyłącza

  • płyty przykrywające

Kominy są odpowiednio izolowane i wyposażone w wewnętrzne wkłady, które pozwalają na użytkowanie ich z różnymi rodzajami paliw.

Z jakimi kotłami współpracują kominy ceramiczne?

Nowoczesne systemy kominowe wykonane z ceramiki są w stanie zapewnić wszechstronne zastosowanie i nadają się do używania z wieloma kotłami.

Mogą być one używane ze standardowymi kotłami na paliwa stałe jak węgiel, ale również z kotłami gazowymi i olejowymi. Również mogą być one stosowane do kotłów kondensacyjnych, ponieważ pozwalają na powrót kondensatu do kotła, co zwiększa jego efektywność pracy.

Różne rodzaje systemów kominowych pozwalają na optymalne dopasowanie właściwego komina do konkretnego zastosowania, dlatego też mogą być one wykorzystane w wielu budynkach, także tych korzystających z nowoczesnych źródeł ciepła.

Gdzie można zakupić kominy ceramiczne?

Obecnie kominy ceramiczne dostarcza wiele firm, które zajmują się nie tylko ich sprzedażą, ale również mogą zapewnić profesjonalny montaż bezpośrednio u klienta.

Więcej informacji dotyczących różnych rodzajów kominów ceramicznych przeznaczonych do wielu typów kotłów można znaleźć już teraz online i łatwo porównać je ze sobą.

Powiązane artykuły