Kolagen do picia – na co pomaga?

picie kolagenu

Spis treści

picie kolagenu

Bardzo wiele osób decyduje się na picie kolagenu. Tego rodzaju suplement znajdziemy w niemal każdej aptece, a także w sklepach ze zdrową żywnością. Zainteresowanie kolagenem do picia wynika przede wszystkim z jego dobroczynnego wpływu na nasz organizm. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć sobie odpowiednią jego ilość wraz z posiłkami. Właściwy poziom kolagenu pozwoli zaś zadbać o stawy, jak również o włosy, skórę i paznokcie. Dobrze byłoby więc rozpocząć suplementację jeszcze zanim pojawią się problemy charakterystyczne dla niedoboru kolagenu. Jak bowiem powszechnie wiadomo, łatwiej zapobiec jakiemuś problemowi niż z nim walczyć. 

Kolagen do picia – troska o zdrowie

Jak już zaznaczono na wstępie, kolagen pomaga nam troszczyć się o stan naszego zdrowia. Niestety, z wiekiem ilość kolagenu w naszym organizmie maleje. Doświadczają tego już osoby po dwudziestym piątym roku życia. Kolagen okazuje się potężnym wsparciem dla naszych stawów. Na tym jednak jego pozytywne właściwości zdrowotne nie kończą się. Dzięki kolagenowi można również podkręcić metabolizm. Jest to kluczowe dla osób, które marzą o zrzuceniu nadprogramowych kilogramów.

Ranking: Najlepszy kolagen

Wsparcie stawów

Jak już zaznaczono wyżej, kolagen do picia stanowi prawdziwe wsparcie dla naszych stawów. Niestety, są one na co dzień bardzo obciążone, zwłaszcza u osób, które borykają się z nadwagą czy otyłością. Co ciekawe, dzięki kolagenowi można poprawić funkcjonowanie stawów zarówno w ruchu, jak i w spoczynku. Stają się one zdecydowanie bardziej elastyczne, a nam nie dokucza ich trzeszczenie czy strzelanie. Naukowcy udowodnili, iż kolagen jest również w stanie niwelować uciążliwe dolegliwości bólowe stawów. Z kolagenu powinny więc korzystać przede wszystkim osoby z nadwagą, jak również pracownicy fizyczni oraz sportowcy.

Podkręcenie metabolizmu

Kolagen ma szansę pomóc także osobom, które borykają się z nadwagą, otyłością lub po prostu chcą zrzucić parę kilo. Niektórym zależy bowiem na wyjątkowo smukłej sylwetce. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, w jaki sposób kolagen może pomóc w odchudzaniu. Okazuje się, że jest on w stanie doprowadzić do przemiany glukozy w energię. Ponadto, jest on w stanie podkręcić metabolizm. Dzięki temu możliwe staje się zdecydowanie szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Kolagen do picia pomoże zadbać o urodę

Bardzo wiele osób sięga po kolagen do picia właśnie po to, aby zatroszczyć się o swoją urodę. Jak się okazuje, produkt ten jest w stanie pomóc w zadbaniu o włosy, skórę oraz oczywiście paznokcie. Zanim jednak postanowimy suplementować kolagen, koniecznie przyjrzyjmy się jego dokładnemu wpływowi na nasz wygląd zewnętrzny. Wówczas będziemy mogli ocenić, czy kolagen ma szansę nam pomóc, czy też nie.

Gładka i jędrna skóra

Nie od dziś wiadomo, że zadbana, wolna od niedoskonałości i promienna skóra to marzenie wielu z nas. Niestety, wielu z nas boryka się z wiotką, pozbawioną elastyczności skórą. Niektórym dokuczają zaś liczne niedoskonałości oraz przebarwienia. Na szczęście, kolagen do picia może pomóc także w zadbaniu o stan skóry. Dzięki niemu stanie się ona jędrniejsza i będzie zdecydowanie wolniej się starzeć. Na tym jednak nie koniec. Kolagen sprawia również, że zmniejsza się liczba niedoskonałości na naszej cerze. Suplement ten może więc pomóc osobom borykającym się z uciążliwym trądzikiem czy przebarwieniami.

Piękne włosy

O pięknych i lśniących włosach marzą nie tylko przedstawicielki płci pięknej, ale także panowie. Jak jednak kolagen może nam pomóc w dbaniu o włosy? Otóż okazuje się, że posiada on zdolność do powlekania kosmyków, dzięki czemu zapobiega on ich przesuszeniu. Dzięki kolagenowi kosmyki stają się więc zdecydowanie bardziej nawilżone oraz sprężyste. Suplementacja kolagenu jest polecana przede wszystkim osobom, które posiadają włosy z natury kręcone. Co istotne, kolagen może w znaczącym stopniu pomóc w codziennym rozczesywaniu kosmyków.

Jaki kolagen do picia wybrać i gdzie go poszukiwać?

Każdy, kto zamierza stosować kolagen do picia, musi zdawać sobie sprawę z tego, czym kierować się przy jego wyborze. Jak się okazuje, taki kolagen możemy znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością, jak również w niektórych aptekach. Kolagen występuje w różnych wersjach smakowych. Możliwy jest także zakup suplementu bez smaku. Jeżeli jednak ciężko jest nam pić regularnie suplement pozbawiony jakiegokolwiek smaku, postawmy na ten, który smak posiada. Miłośnicy owoców mogą ucieszyć się na przykład z kolagenu o smaku truskawkowym. Najważniejsze jest to, aby systematycznie sięgać po kolagen do picia. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się szybko pozbyć uciążliwych dolegliwości. Poprawi się także nasz metabolizm oraz stan skóry. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Satysfakcjonujące efekty nie pojawią się bowiem od razu. Będzie można je dostrzec dopiero po jakimś czasie. Najczęściej rezultaty są widoczne po paru tygodniach. Wskazana jest obserwacja swojego organizmu, bo każdy może nieco inaczej reagować na kolagen do picia.

Powiązane artykuły