Kocioł? Kociołek!

Instalacja gazowa powinna być wykonan z najwyższą starannością, by być bezpieczną i działać bezawaryjnie długie lata

Spis treści

Instalacja gazowa powinna być wykonan z najwyższą starannością, by być bezpieczną i działać bezawaryjnie długie lataZnajomi odziedziczyli niewielki domek po babci. Chcieli go jedynie trochę wyremontować, odświeżyć i jak najszybciej w nim zamieszkać. Okazało się jednak, że konieczna jest wymiana przestarzałej instalacji grzewczej. Zaczęły się więc rozważania: jaki system wybrać? Stanęło na gazie, bo… najczęściej na nim właśnie staje.

Dlaczego gaz?

Koszty ogrzewania gazowego są stosunkowo niewielkie, a użytkowanie - prosteGaz jest najtańszym i najmniej wymagającym sposobem na ogrzanie całej powierzchni domu. Obsługa gazowego ogrzewania centralnego jest nieskomplikowana i czysta, nie wymaga nakładów sił, ani czasu. Wystarczy pamiętać o regularnych przeglądach urządzeń i ustawieniu pożądanych parametrów. Gaz jest ponadto rozwiązaniem ekologicznym, bo ze wszystkich paliw kopalnych wydziela podczas spalania najmniej dwutlenku węgla. Jeszcze jednym plusem jest fakt, że projekt instalacji gazowej nie wymaga oddzielnego pomieszczenia na tzw. kotłownię – piec można powiesić w łazience lub kuchni, a jeżeli wybierzemy dobry i niewielkich rozmiarów sprzęt to nie będzie przeszkadzał nawet w salonie.

Dobry kocioł

Jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny to idealne rozwiązanie do małych pomieszczeń, można go powiesić w łazience lub kuchniKotły mogą być jedno i dwufunkcyjne. Kocioł jednofunkcyjny zasila wyłącznie instalację ogrzewania centralnego, a dwufunkcyjny – również wodę do domowego użytku. Znajomym potrzebny jest ten jednofunkcyjny, bo do ogrzewania wody mają inny (i sprawny!) piecyk. Celują w urządzenie małe, które będą w stanie powiesić w skromnych rozmiarów łazience. Znaleźli kocioł kondensacyjny (choć można by go, ze względu na gabaryty, nazwać kociołkiem) o szerokości 40 cm (idealny!) o bardzo dobrych parametrach technicznych, wykonany z wysokiej jakości elementów (m.in. palniki ze stali szlachetnej i markowy panel sterowania). Wybrane urządzenie współpracuje z regulatorami pokojowymi i pogodowymi, co zdecydowanie ułatwia utrzymanie odpowiedniej temperatury w domu. W przyszłości będzie można również pomyśleć o panelach solarnych, bo również z nimi kocioł współpracuje.

Teraz tylko kupić, zamontować i… zamieszkać!

Powiązane artykuły