Klimatyzacja rządzi latem!

LG to wiodący producent zaawansowanych technologicznie klimatyzatorów,które nie tylko efektywnie chłodzą, ale również dobrze wyglądają

Spis treści

LG to wiodący producent zaawansowanych technologicznie klimatyzatorów,które nie tylko efektywnie chłodzą, ale również dobrze wyglądają

Wiosna pokazała swoje gorące oblicze! W końcu! Wczoraj na termometrach było gdzieniegdzie nawet 30 st.C. Takie popadanie z temperaturowej skrajności w skrajność sprawia, że włącza nam się tryb typowego marudera: kilka dni temu narzekaliśmy, że za zimno, a dzisiaj narzekamy, że za gorąco. Urządzeniem, które zadziała kojąco na nasze zszargane nagłymi pogodowymi zwrotami akcji nerwy jest klimatyzator. Wysokiej jakości klimatyzacja pozwoli na utrzymanie w naszych domach idealnej dla nas temperatury. Na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzator? 

Każdemu według potrzeb

Nowoczesna klimatyzacja to nie tylko efektywność, ale również wyjątkowy design, który świetnie prezentuje się we wnętrzachKlimatyzatory  dzieli się najogólniej na dwa typu: urządzenia monoblokowe (wszystkie elementy systemu znajdują się w jednej obudowie) i typu split (składające się z jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej). Urządzenia monoblokowe są stosunkowo tanie, ale również mniej efektywne i dość głośne. Z kolei cena klimatyzatorów typu split jest wyższa, ale w zamian dostajemy urządzenie skuteczne i pracujące bardzo cicho. Klimatyzacja obydwu typów może być stacjonarna lub przenośna (klimatyzatory typu split wymagają jednak dostępu do tarasu lub balkonu, na których można bezpiecznie postawić jednostkę zewnętrzną). Najefektywniejszym i najchętniej wybieranym rozwiązaniem są stacjonarne klimatyzatory typu split. Można wybierać spośród różnych ich wersji, m.in. montowanych na ścianie, suficie, kanałowych, kasetowych, czy stojących.

Klimatyzacja w parametrach

Klimatyzatory typu split składają się z dwóch jednostek: wewnętrznej i zewnętrznejNajistotniejszym parametrem klimatyzatora jest jego moc chłodnicza, czyli wydajność. Aby odpowiednio dobrać urządzenie do gabarytów budynku – konieczne są dokładne wyliczenia, w których pod uwagę bierze się m.in.: zyski ciepła od nasłonecznienia, ilość ciepła emitowanego przez urządzenia znajdujące się w pomieszczeniu, w którym ma zostać zainstalowany klimatyzator (np. telewizor, sprzęt muzyczny itp.), czy ilość ludzi korzystających na co dzień z pomieszczenia (to szczególnie ważne w przypadku biurowców itp.). Dobranie odpowiedniego klimatyzatora do domu lub mieszkania jest z reguły prostsze – przyjmuje się, że na 1 metr kwadratowy potrzebne jest 0,1 kW mocy chłodniczej urządzenia, czyli np. w salonie o powierzchni 30 m2 sprawdzi się klimatyzator o mocy 3 kW. Zaawansowane technologicznie klimatyzatory (takie jak np. urządzenia marki LG) wyposażone są dodatkowo w WiFi, które umożliwia sterowanie nimi na odległość, za pomocą specjalnej aplikacji na telefon.

 

Powiązane artykuły