Klej do zadań specjalnych

Odpowiedni klej poradzi sobie z każdym materiałem, błyskawicznie!

Spis treści

klej do luster

Stereotypowe podziały płciowe zakładają, że mężczyzna obsługuje młotek i wiertarkę, a kobieta – pralkę i zmywarkę. O ile młotkiem potrafię się zamachnąć i częściej udaje mi się trafić w główkę gwoździa niż w palec, o tyle wiertarka mnie odrzuca (dosłownie!). Każda ramka wisząca na haczyku, każdy obraz i grafika zdobiąca ścianę, wszystkie półki i lampy są wynikiem wspólnego małżeńskiego działania: ja pokazuję palcem, a on wierci. Tyle tylko, że mój zapracowany mąż nie zawsze znajduje czas na wiercenie, a ja swoje pomysły wprowadzałabym w życie najchętniej błyskawicznie. Ostatnio znalazłam rozwiązanie idealne dla mnie, takie na „tu i teraz” – skuteczne kleje. Teraz nie czekam już na męża z mniejszymi  większymi naprawami.

Kleję, montuję, naprawiam

Klej montażowy - sprawdzi się zamiast gwoździ i śrubNa rynku są już dostępne kleje, które potrafią skleić niemal każdy materiał (chłonny i nie chłonny, suchy i mokry) i świetnie sprawdzają się w warunkach domowych, jak i na zewnątrz budynków. Nowoczesne kleje montażowe, kontaktowe i błyskawiczne wiążą w mgnieniu oka drobne elementy i naprawde ciężkie rzeczy (bez konieczności ich trzymania lub podpierania). Wzmocnienie karnisza, sklejenie drzwiczek kuchennej szafki, naprawienie wieszaka w przedpokoju – wszystko to potrafię zrobić sama dzięki odpowiedniemu klejowi. Dostępne są również taśmy naprawcze oraz taśmy i paski montażowe – nie dość, że nie pobrudzisz się podczas pracy (to ważne, zwłaszcza gdy jestem świeżo po wizycie u manicurzystki), to jeszcze dokonasz imponujących rzeczy, np. skutecznie zamontujesz półkę lub obraz na ścianie (taśmy utrzymają ciężar do 120 kg!).

Błyskawiczne naprawy drobne

Uniwersalny klej błyskawiczny - S.O.S.Nie ma dnia, żeby coś w domu się nie zepsuło – najczęściej są to drobiazgi: oderwane kółko w samochodziku, złamana dziewczęca opaska, urwana noga lalki, wyrwany uchwyt w szafce… Do te pory do drobnych napraw konieczny był tata – dzisiaj radzę sobie z nimi ja. Klej błyskawiczny to ekstremalnie wygodne i proste rozwiązanie wszystkich drobnych domowych wypadków. Precyzyjny aplikator lub pędzelek umożliwiają sklejanie naprawdę niewielkich rzeczy, również tych, które użytkowane są w wodzie (klej jest wodoodporny) lub wymagają elastyczności (klej odporny na wstrząsy i naprężenia). Można nim połączyć praktycznie każdy materiał – również palce, dlatego kleju mogą używać jedynie osoby dorosłe. Spokojnie, dla dorosłych, którzy mimo swojego wieku i doświadczenia jednak skleili sobie palce – jest rozpuszczalnik do kleju.

Nie ma mnie! Kleję!

Powiązane artykuły