Kinkiety w stylu glamour – jak wkomponować je w wystrój wnętrza?

kinkiety

Spis treści

kinkiety

Efektowne wyposażenie wnętrza może być związane z upodobaniem właścicieli do stylu glamour. Sprzęty i dodatki w tym stylu noszą znamiona przepychu i nierzadko kiczu, ale całość może być skomponowana bardzo zgrabnie. Jeśli chodzi o oświetlenie, dodatkiem do pięknego żyrandola są odpowiednie kinkiety.

Oświetlenie w stylu glamour – jak je skomponować?

W większości wnętrz utrzymanych w ww. stylu dominującym elementem oświetlenia jest wisząca lampa lub żyrandol. Ponieważ jasne światło jest w tym stylu bardzo ważne, dodatkowe kinkiety w stylu glamour uzupełnią ten efekt po zapadnięciu zmroku. Żeby uniknąć przesady, przy masywnym żyrandolu powinny być proste i raczej delikatne.

Niewielkie lampy wiszące umożliwiają nieco więcej ekspresji, jeśli chodzi o kinkiety. W takim przypadku można zdecydować się na dekoracyjne uchwyty i klosze ze zdobieniami. Niektóre elementy mogą być posrebrzane, pozłacane czy też półprzezroczyste. Daje to dodatkowe efekty świetlne.

Kolorystyka – kinkiety, które dodadzą blasku

Efektowny wygląd wnętrza w stylu glamour wynika z zestawienia ze sobą ładnych mebli, dodatków oraz źródeł światła, które podkreślą wysiłek włożony w stworzenie aranżacji. Dużo światła rozmieszczonego bardziej punktowo zapewnią kinkiety sufitowe glamour. Nie trzeba w ich przypadku rezygnować z dekoracji naściennych.

W przypadku nowoczesnych kinkietów nie trzeba poprzestawać na kilku popularnych kolorach opraw i uchwytów. Można zdecydować się niemalże na dowolne barwy. Takie oświetlenie samo w sobie jest dekoracyjne, a do tego ma w założeniu podkreślać piękny wygląd innych ozdób.

Najlepsze oświetlenie do stylu glamour

Korzystając z kinkietów, można zmienić zwykłe wnętrze w mini salę balową. Obecnie sklep z oświetleniem pozwala na wybranie pasujących kinkietów zarówno do montażu na suficie jak i na ścianach. Warto wyeksponować je, umieszczając w takim miejscu, w którym nic nie będzie ich zasłaniało.

Podsumowując, wybór kinkietów w stylu glamour może być kluczowy dla całej aranżacji. Oświetlenie powinno być dobrze widoczne, a efektowne oprawy podkreślone, wyeksponowane.

Powiązane artykuły